Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Achema

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Achema - anoks tai fabrykėlis, Sovietmečio palikimas, gadinantis orą, bet stimuliuojantis mitybos grandinę. Norėtas uždaryti, kaip ir IAE, bet laiku gražiai perdažytas, tuo labai įtikęs "tikriems" vakariečiams.

Istorija

Nors, niekam neįdomi šioji istorija, bet tenka paminėti kelis faktus: pradėtas statyti senai, vadinosi Susivienijimas Azotas, o šeip tai Sovietų pastatytas gaminti salietrą (ogi karo reikmėms), tik akių dūminimui - gamino trąšas. Nepriklausomybės laikais, sugebėjo laiku pats save nupirkti.

Produkcija ir technologijos

Iš seboninių dinozaurų perdalų, kurių daugiausiai susikaupė Gazpromo feodalinėje respublikoje, kuri randasi kažkurtai Rassiejoje, sekrietniu būdu yra išskiriamos (gaminamos) tokios aCheminės medžiagos kaip: amoniakas, azoto rūgštis ir kiti mono ar stereo etanolaminai. Dar gaunamas toksai - metanolis, slaptas ginklas, taikytinas visokiems dibibilams, nes kvapas ir skonis yra tip top, kaip etilo alkoholis, bet bezpridielnai nuodingas.

Nenukrypstant: šios medžiagos, alcheminiu būdu ir tam tikromis proporcijoms, yra taip sujungiamos, kad (nepatikėsit) - patinka visokiems augaliukams ir augalams.

Ogi kai kurie gali, teisybės dėliai, pastebti, kad azotinės trąšos pilnai gali būti gaminamos iš oro [[1]], bet to pasekoje uždustų visi žalieji, ir būtų įvestas disbalansas ir taip jau trapiose "švaros" gerbėjų organizacijose.

Dabartis ir ateitis

"Achemos" krepšio žaidėjų apšildymas
Nors visuotinai skaitoma, kad jonaviečiai ir šiaurės kauniečiai gali laisvai kvėpuoti skystu amoniaku, ir gimsta su dviem galvom, o tai ir be tokių, galima kategoriškai teigti, kad tai patologiška netiesa, tereikia atvažiuoti į Jonavą.

Ateitis miglota, nes viskas dabar priklauso, nuo to kas tiekia perdalus ir kokiomis kainomis. Bet jeigu klausyti televizoriaus ir žiūrėti į radiją, galima tikėtis, kad kitaicai pradės valgyti, ne tik, laumžirgius, bet ir picą.

Valdyba

Valdymas paprastas - valdovas toksai kietas dziedokas Bronislovas Lubys, na ir jam, senokai jau gerai sekasi. Nors turbūt labiau tiktų kad "sekėsi", bo kaip tais tarp turtingiausių Lietuvos oligarkų iš pirmos vietos kaip tais nubildėjo žemyn, matyt tatai įvyko po AMB, ir kai mokesčius jam liepė visus sumokėti, o ne tik tuos, katruosius nori. Aišku, kad visi oligarkai, kaip ir kiekvienas žmogėnas, nori mokėti kuo mažiau mokesčių, tačiau anksčiau minėtasys, bent jau gamina metanolį, kitiem oligarkam, o ne perpardavinėja prekeles ar įmonėles. Dar ne aišku, ko išgėrė AMB.Thiu, thiu... thiu

Filantropija

Achema ir jos grupė visada rėmė visas iš eilės partijas, kol tik tai leisdavo įstatymai. O vat nesenai parėmė Liną Balsį, tiksliau jojo institutą, sukurtą specialnai prieš Visagino atominę elektrinę kovoti ir referendumus visokius skelbti, motyvuodami būktai demokratinių diskusijų skatinimu.

Avarija Achemoje

Achemoje, tuo metu vis dar vadintoje "Azotu", tačiau jau derektoriumi būnant Bronislovui Lubiui, staiga susikežino kažkokia didžiulė talpykla ir kažkokie šūdais atsiduodantis nuodingas bezdalas pasklido visur aplinkui keliasdešimties kilometru spinduliui. Dėl to žuvo manoma 6 žmonės, beveik 100 neteko sveikatos, krito gyvuliai. Vienok nei tada, o juo labiau dabar, kai Achema solidžiai remia visokius ten žaliuosius, neteko girdėti, kad gamyklą reik uždaryti kaip pavojingą, arba bent kokį derektorių pasodinti už bardaką. Ir netgi sakoma, kad po to "Azotas" pavirto "Achema", idant politkorektiškai žmones nuteikti[1]

Senolių išmintis apie avariją ir jos likviduotoją-didžiavyrį: „Žmonės, kurie kartu dirbo, pasakojo, kad kai įvyko didelė avarija gamykloje (1989 m. išsiliejo kelios tonos nuodingo amoniako ir kilo gaisras), jis nesislapstė, išėjo į priekį ir toje maišatyje viskam vadovavo, prisiėmė atsakomybę, nors galėjo nukentėti, bet mokėjo būti diplomatas“, – sakė S. Vaitekūnas.[2]


Kadangi tai buvo senai tai tik ELTA darytą naftalininę nuotrauką radome internetuose. Vienok buvo baisu


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.

  1. http://www.xxiamzius.lt/numeriai/2004/03/19/gkras_01.html
  2. http://www.delfi.lt/verslas/verslas/b-lubio-imperijos-istakos-pirmiausiai-atleido-virsininku-zmonas.d?id=62952066#ixzz2gog0ibRG