Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

8008

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

8008 - tai toksai Intel procesorius, išleistas 1972, kuris atsirado po 4004 procesoriaus, kadangi pastarasis buvo toksai silpnas ir menkas, kad netgi kalkuliatoriaus pilnaverčio su juo padaryti nesigaudavo, o reikdavo dar krūvos visokių mikroschemų. Tai 8008 mikroprocesorius buvo 8 bitų ir jau galėjo kažką aiškiau skaičiuoti, bet visvien buvo gana silpnas.

Tiesą sakant, nors ir teoriškai galėjo būti naudojamas kažkam, 8008 procesorius buvo pakankamai nevykęs, kad beveik niekam netiko. Kaip ir 4004, jį užsakė kita firma, kažkokia CTC, kuri gamino Datapoint 2200 terminalą, ir tiesiog bandė sukurti kiek pigesnę, mikroschemas naudojančią to terminalo versiją. Žodžiu, istorija buvo panaši į 4004 procesoriaus, tik šiuo atveju nelabai kas gavosi, ir baigėsi tuo, kad CTC patys kūrėsi sau mikroschemas kažkur kitur, nes Intel tinkamų padaryti nesugebėjo.

Tai tas Intel 8008 procesorius paskui buvo naudojamas kažkokiuose kalkuliatoriuose, buvo bandymų iš jo ir kažkokį mikrokompiuterį padaryti, bet tie bandymai nelabai buvo sėkmingi, nes teoriškai kompiuteris, o praktiškai - nesigauna.

Vėlesniais laikais visokie reklaminiai Intel leidiniai aiškino, kad čia esą pirmas 8 bitų mikroprocesorius pasaulyje buvęs, bet nelabai tai buvo tiesa, nes netgi adresų registras į procesoriaus vidų čia netilpo, taigi, gal ir procesorius, bet ne vienoje mikroschemoje niekaip.

Paskui jau, bandydami ištaisyti senas bėdas, Intel sukūrė 8080 mikroprocesorių, kuris išties ir tapo labai sėkmingu.