Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Intel

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Intel - tokia garsi firma, nes gamina procesorius, tiksliau visokius mikroprocesorius, ir nors jau praėjo pusė šimto metų nuo to laiko, kai sukūrė pirmą mikroprocesorių pasaulyje, vis dar daugiau ar mažiau lyderiauja ir tarpais pirmauja visoje šitoje rinkoje.

Ilgą laiką Intel buvo vienintelė kompanija, kurios nesugebėjo išnaudoti Microsoft, o atvirkščiai - patį Microsoft išnaudodavo Intel, ir niekur Microsoft nepavyko pabėgti, kad ir kiek jie visaip spaudė Digital, kad kurtų Alpha procesorius ir jiems kažkokias Windows versijas. Tai todėl daugelis kalbėdavo, kad čia visgi neišskiriama ta Microsoft ir Intel sąjunga - Wintel, vienu žodžiu. Bet paskui paaiškėjo, kad gal ir ne.

Tiesa, kadaise Intel procesoriai turėjo bent jau aiškius pavadinimus - iš skaičių sudarytus, tai viskas būdavo aišku. O dabar vat jau niekas nebeaišku, nes visokie tenai Core, Pentium, Celeron ir panašiai, o dabar ir dar mandresni ir naujesni žodžiai, ir niekas jau nebežino, kuris Intel procesorius yra geresnis.

Senais laikais gi Intel garsėjo tuo, kad sukūrė tokius žinomus procesorius:

O paskui parėjo visokie pavadinimai:

O dar paskui išvis niekas nesigaudyt pradėjo.


Dar žr.

Yra visgi vienas-kitas Intel konkurentas, kuris Intel architektūras gamina ar gamino (pusė iš minimų jau neegzistuoja):

Buvo ir daugiau visokių dar kitų Intel klonų gamintojų, pradedant IBM ir baigiant kažkokiomis sovietų įmonėmis, bet kad Intel labai jau vis naujus ir naujus procesorius gamino, tai kiti nepaspėdavo gamint, tai kažkaip nelabai daug išsilaikė.