Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Šablonas:Sausio 8 dienos įvykiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
  • 1297 metais Monakas gavo nepriklausomybę nuo Genujos, kuri jau taip seniai neegzistuoja, kad niekas jau neprisimena. Išties ta nepriklausomybė buvo ne visai teisi - tiesiog Genujos plėšikas Franceschino Grimaldi, persirengęs vienuoliu, įsiprašė į genujiečių pilį Monake, o paskui atidarė jos vartus ir susikvietė savo karius, taip viską ir užgrobdamas. Genuja savo pilies paskui taip ir neatgavo.
  • 1547 metais išspausdinta pirma žinoma knyga lietuvių kalba - toksai Martynas Mažvydas ją išleido Karaliaučiuje, Mažojoje Lietuvoje. Knyga vadinosi "Catechismvsa prasty szadei", kas išvertus į lietuvių kalbą reikštų "Paprastais žodžiais atpasakotas Katekizmas". Tiesa, istorikai spėja, kad išties pirma ar kelios pirmos knygos lietuvių kalba buvo išspausdintos bent puse šimtmečio anksčiau, nes yra kažkokių apie tai duomenų neaiškių, netgi ir paties Mažvydo kažkokių užuominų (pvz., ten esantys lietuviški mėnesių pavadinimai reiškia, kad buvo nusistovėję kalendoriniai mėnesių pavadinimai, o tai reiškė, kad buvo naudojami kalendoriai, o tai reiškia, kad jau buvo nusistovėjusios lietuviško rašymo tradicijos), ale kad nei viena iš anų knygų neišlikę.
  • 1918 metais Lietuvos Taryba apsigalvojo ir nusprendė, kad Lietuva nebus karalystė su vokišku princu, o bus respublika.
  • 1957 metais toksai 14 metų vaikas Bobby Fischer laimėjo JAV šachmatų čempionatą. Vėlesniais metais jis garsėjo vis didesniu beprotiškumu, visiškais išsipisinėjimais iš turnyrų organizatorių, kažkokia schizofrenija, o gal Aspergeriu, keistais bajeriais ir nusišnekėjimais, o galų gale išvis iš visur dingo, liko tik teorijos, kad jis mirė. Vienok ir po to jis dar išlįsdavo netikėtai tai šen, tai ten, kabino panas šachmatininkes, o galų gale ėmė per visur kur tik gali viešai varyt ant Amerikos ir žydų, šnekėdamas apie kažkokį pasaulinį sąmokslą.
  • 1991 metais bankrutavo didžiausia ir galingiausia visų laikų aviacijos kompanija Pan Am, nes buvo pripratusi prie žemų kuro kainų ir monopolistinės padėties. Kai kuro kainos apie 1970-1980 kilo, kompanija taip ir nepersitvarkė, o kai ėmė dar ir konkurentai rastis - sužlugo. Gera būti monopolistu, negera yra žlugti. Vienok lėktuvų bilietai paskui visame pasaulyje pasidarė daug kartų pigesni.