Stranger Things: Skirtumas tarp puslapio versijų

8 352 pridėti baitai ,  15 vasario
nėra keitimo aprašymo
 
(nerodoma 5 tarpinės versijos, sukurtos 2 naudotojų)
14 eilutė: 14 eilutė:
Šiaip jau serialas savo užkampine dvasia ir kokiomis tai neaiškiomis emocijomis truputį primena ir tokį klasikinį bei legendinį [[Twin Peaks]], tik be tokios seksualinės schizofrenijos, kaip kad tenai, tačiau su gerokai daugiau veiksmo ir smurto.
Šiaip jau serialas savo užkampine dvasia ir kokiomis tai neaiškiomis emocijomis truputį primena ir tokį klasikinį bei legendinį [[Twin Peaks]], tik be tokios seksualinės schizofrenijos, kaip kad tenai, tačiau su gerokai daugiau veiksmo ir smurto.


Iš viso išleisti [[4]] Stranger Things sezonai, bent jau kol kas. Pirmi du sezonai yra klasikiniai ir patys tikriausi, kaip turi būti. Trečias ir ketvirtas sezonai biškį prastesni, nes gerokai labiau prikaišioti šabloniškumų, paimtų iš kitų filmų, o ir gerokai smarkiau ištempti. Ir serijos ilgesnės, ir pirmos pora-trejetas serijų yra beprasmiškai nieko įdomaus savyje neturinčios, įvadinės, ir negana to, visas veiksmas smarkiai suveltas. Nepaisant to, šie du sezonai irgi verti žiūrėjimo.
== Stranger Things neatitiktys realybei ==
Serialas turi visgi vieną prastą savybę, dėl kurios labai užknisa visokius [[gykai|gykus]], [[nerdai|nerdus]] ir kitus [[moksliukai|moksliukus]] - jame labai daug elementarių faktologinių klaidų, kurios lygioje vietoje be jokios priežasties užteršia siužetą, ir tą siužetą tik paverčia mažiau tikrovišku, mažiau užkabinančiu ir retsykiais netgi ir visai ne vietoje juokingu.
Kaip pvz., trečiame sezone rodomos rusiškos technologijos, kurios geresnės ir atrodo moderniau padarytos už amerikietiškas, kas yra [[absurdas]], ir visiems, kas yra matę sovietinių laikų techniką, atrodo kaip šyvos kumelės [[kliedesiai]].
Tie patys rusai vidury [[JAV]] laksto požemiuose su savo uniformomis, kas yra dar kartą absurdas ir [[nesąmonė]] - slaptose operacijose tikrai jie su uniformomis į JAV gilumą nevyktų.
Negana to, rusų žvalgybos veiksmuose JAV dalyvauja eiliniai kareiviai, kas reiškia šauktinius - o to Rusija ir [[SSRS]] niekada neturėjo, užsienio operacijose dalyvaudavo tik kontraktiniai, t.y., išimtinai vien karininkai - žemiausi rangai būtų praporščikai ir leitenantai. Atitinkamai ir seriale rodoma rusų karinių laipsnių hierarchija visiškai neadekvati - žemiausias praktikoje komanduojantis rangas čia būtų kapitonas, praktikoje - daugiau būtų majorai, papulkininkiai ir pulkininkai, o visos tokio masto rusų operacijos valdyme - mažų mažiausiai vienos žvaigždutės generolas, o gal ir keli generolai.
Arba dar - ketvirtame sezone didžiulė dalis siužeto užsisuka ant to, kad tardomas vienas iš menamai gerųjų berniukų-sportininkų grupuotės paauglių sužino apie įtariamąjį ir viską papasakoja savo draugams, nors realiai visame pasaulyje tyrimo paslaptis reiškia tai, kad už pasidalinimą tyrimo medžiaga jis sėstų už grotų ilgam laikui, daugeliui metų, ir tai būtų pirmas dalykas, apie kurį jam papasakotų policininkai.
Arba kitas momentas - kur herojė Vienuolika išvežama į kalėjimą už sukeltas muštynes, praėjus dienai. Praktikoje būtų ilgai trunkantis ir gana komplikuotas nepilnamečių teismo procesas su vaiko teisių apsauga.
Arba dar - ketvirtame sezone rusų kalėjimuose vaizduojami kareiviai su [[Sovietų Armija|Sovietų Armijos]] antpečiais, raidės ant antpečių - "CA". Tai grubi klaida - anuo metu visur visus sovietų kalėjimus prižiūrėjo tik [[Vidaus reikalų kariuomenė]], su tamsesnės raudonos spalvos antpečiais "BB". Tokius antpečius naudodavo ir kariniai padaliniai, kurie priklausė [[KGB]], pastaruoju atveju kariškiai galėdavo skirtis tuo, kad nešiodavo KGB ženklus ant krūtinės. Specialiuose KGB kalėjimuose galėjo būti kareiviai su mėlynais antpečiais ir [[kvadratinės raidės|kvadratinėmis raidėmis]] "GB". Be šių galėjo būti dar kelios KGB priklausiusios apsaugos tarnybos su kitais skiriamaisiais ženklais (pradedant pasieniečiais su žaliais antpečiais ir baigiant visiškai kito tipo ženklus turinčia ir nuosavą tardymo ir įkalinimo sistemą turėjusia geležinkelių apsauga, buvusia irgi KGB kariniais padaliniais), bet visvien tai neturėtų būti įprastinė kariuomenė su "CA" antpečiais. Taigi, turėtų būti vaizduojami [[KGB kariniai padaliniai]], tačiau išties tai vaizduojama neaišku kas.
Įvairių tokio tipo nesąmonių, kurios absurdiškai naiviai paliktos seriale, yra daug, bet visgi filmo eiga yra tokia, kad net ir šitokios nesąmonės visgi nesutrukdo.
Taip pat yra ir kitų, mažiau neesminių, bet visvien kartais padirginančių momentų, pvz., kai seriale galima išgirsti Extreme grupės gabalą "Play With Me", kuris bus išleistas [[1989]], nors pats serialas vaizduoja kokius nors [[1985]] ar panašius metus. Tiesa, gabalas visai geras. Tiek jau to su tais filmo suklydimais.


== Esminiai Stranger Things serialo herojai ==
== Esminiai Stranger Things serialo herojai ==
28 eilutė: 49 eilutė:
* Ekstrasensinė mergaitė vardu [[Vienuolika]], pabėgusi nuo valdžios, kuri per filmą užmuša keturgubai daugiau žmonių, nei visi monstrai kartu sudėjus, bet tačiau yra labai gera
* Ekstrasensinė mergaitė vardu [[Vienuolika]], pabėgusi nuo valdžios, kuri per filmą užmuša keturgubai daugiau žmonių, nei visi monstrai kartu sudėjus, bet tačiau yra labai gera


== Stranger Things ir Lietuva ==
Ketvirtas Stranger Things sezonas buvo dalinai filmuotas Lietuvoje, [[Lukiškių kalėjimas|Lukiškių kalėjime]], kurį serialo filmuotojams pasiūlė "Go Vilnius". Tai dėl to pakilo tarptautinis, didžiulių mastų skandalas, nes Lukiškių kalėjimas buvo naudojamas kaip masinių žudynių vieta tais metais, kai Vilnius buvo užimtas nacių ir [[III Reichas]] Lietuvoje vykdė [[romai|romų]] ir [[žydai|žydų]] žudynes. Lukiškių kalėjime buvo kalinami ir žudomi šių tautų inteligentai, o paskui kalėjimas buvo naudojamas kaip tarpinis žmonių pergabenimo punktas, vežant juos į žudynių vietas [[Paneriai|Paneriuose]]. Taigi, daugelis pasipiktino, kad šita žudynių vieta naudojama filmavimams<ref>https://www.abc.net.au/news/2022-07-10/netflix-stranger-things-prison-nazi-holocaust-tattoo-ayslum/101210510</ref>.
"Go Vilnius" tuo tarpu kalėjime įrengė pramoginę kamerą, padarytą "Stranger Things" tematika. Po to, kai per pasaulyje vykusius skandalus buvo surinkta apie 60 tūkstančių parašų, reikalaujančių uždaryti šitą pasityčiojimą iš žmonių žudynių vietos, Go Vilnius visgi tą uždarė<ref>https://www.thejc.com/news/world/netflix-criticised-for-shooting-stranger-things-in-nazi-prison-and-marketing-it-as-hotel-t7w0obna</ref>.
Iki šiol nėra žinoma, kiek Lukiškių kalėjime buvo nužudyta žmonių, tačiau yra išlikę informacijos ir apie tai, kad tik prasidėjus nacių įsiveržimui [[1941]] metais, į Lukiškių kalėjimą buvo masiškai vežami suimtieji iš didelės dalies Lietuvoje buvusių [[NKVD]] kalėjimų ir tiesiai Lukiškių kalėjimo kieme žudomi. Lavonai paskui buvo kraunami į sunkvežimius ir išvežami nežinoma kryptimi. Pagal kai kuriuos spėjimus, per labai trumpą laiką, 1-2 dienas, nužudyta mažiausiai keletas tūkstančių žmonių. Nacių okupacijos metais kalėjime buvo kalinami žmonės, kurie netiko nacių režimui, tenai buvo sušaudomi žydų ir romų inteligentai. Kai prasidėjo masinės žydų žudynės, Lukiškių kalėjimas buvo naudojamas kaip tarpinė stotelė - į jį mažomis partijomis buvo suvežami žmonės, kurie paskui dideliais kiekiais buvo gabenami į Panerius, kur masiškai žudomi. Grįžus sovietams, Lukiškių kalėjimas naudotas [[NKVD]], o paskui [[KGB]] kaip vienas iš įkalinimo ir žudynių centrų, nes galėjo talpinti labai daug įkalintų žmonių (KGB rūmų rūsiuose buvęs kalėjimas naudotas tik labai ribotai, nes talpino vos keliasdešimt žmonių).
Taigi, ne šiaip sau tie protestai buvo, nes Lukiškių kalėjimas buvo vienas iš didžiausių Rytų Europos žudynių centrų, ir dar naudotas kelių režimų.
Šiaip tai mums įdomu, ką sakytų tie apie masinių žudynių atminimą kalbantys žmonės, jei sužinotų, kad Lukiškėse dabar yra rengiamos visokios [[diskotekos]] ir kiti tūsai.
== Visokie įdomūs faktai apie Stranger Things ==
Stranger Things seriale panaudota visa krūva neblogai atrinktų to periodo dainų, kurios dėl tos priežasties vėl atgavo populiarumą. Ryškiausias fenomenas visgi buvo su dainininke [[Kate Bush]], kurios gabalas "Running Up That Hill" buvo paimtas kaip siužeto dalis ketvirtame sezone. Originaliai [[1985]] metais išleistas gabalas anuomet pasiekė trečią vietą [[Jungtinė Karalystė|Jungtinės Karalystės]] topuose, tačiau [[2022]] metais, po Stranger Things sezono, ištisose [[8]] valstybėse, kaip kad [[Australija|Australijoje]], [[Belgija|Belgijoje]], [[Airija|Airijoje]], [[Lietuva|Lietuvoje]], [[Liuksemburgas|Liuksemburge]], [[Naujoji Zelandija|Naujojoje Zelandijoje]], [[Jungtinė Karalystė|Jungtinėje Karalystėje]], [[Švedija|Švedijoje]] ir [[Šveicarija|Šveicarijoje]] šitas gabalas iškilo į pirmą vietą, o į topus pakliuvo praktiškai visur pasaulyje, kur tik klausomasi anglakalbės muzikos. Netgi [[JAV]] šitas gabalas [[2022]] pasiekė [[3]] vietą, nors [[1985]] tebuvo pasiekęs [[30]] vietą.
{{References}}


[[Category:Serialai]]
[[Category:Serialai]]
1 048

pakeitimai