Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Priklausomybė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
23:58, 15 liepos 2023 versija, sukurta Arabas (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Priklausomybės''' - tai bendrinė grupė įvairių pagal savo pobūdį ir kilmę psichikos sutrikimų, kuriems bendra tai, kad žmogus turi netipinį, tačiau specifinį poreikį kokiems nors dalykams, o jų nepatirdamas, patiria įvairių rūšių nemalonius pojūčius. Visos priklausomybės veikia kaip tam tikri iš dalies psichologiniai, o iš dalies fiziologiniai spąstai, į kuriuos pakliuvęs, žmogus negali ištrūkti, o tiktai klimp...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Priklausomybės - tai bendrinė grupė įvairių pagal savo pobūdį ir kilmę psichikos sutrikimų, kuriems bendra tai, kad žmogus turi netipinį, tačiau specifinį poreikį kokiems nors dalykams, o jų nepatirdamas, patiria įvairių rūšių nemalonius pojūčius.

Visos priklausomybės veikia kaip tam tikri iš dalies psichologiniai, o iš dalies fiziologiniai spąstai, į kuriuos pakliuvęs, žmogus negali ištrūkti, o tiktai klimpsta dar labiau. Kitais žodžiais tariant, priklausomybės turi polinkį nesilpnėti, o tik stiprėti, einant laikui.

Apibendrintas, visų priklausomybių išsivystymo mechanizmas šiuo metu vis dar nėra tiksliai išsiaiškintas, nors yra gana detaliai žinomi daugelio priklausomybių išsivystymo mechanizmai, o taip pat žinomas faktas, kad viena priklausomybė neretai gali arba pilnai išstumti ir pakeisti kitą priklausomybę arba bent jau dalinai sušvelninti kažkurios priklausomybės simptomus.

Paskutiniu metu bendras priklausomybių išsivystymas yra siejamas su keliais neuromediatoriais, ypač tokiais, kaip oksitocinas, endorfinai, dopaminas, serotoninas, adrenalinas ir pan., t.y., tais reguliatoriais, kurie nustato bendrą žmogaus emocinį susijaudinimą, pasitenkinimą, malonumo jausmą.