Lua: Skirtumas tarp puslapio versijų

1 628 pridėti baitai ,  26 kovo
nėra keitimo aprašymo
(Naujas puslapis: '''Lua''' - tokia gi programavimo kalba, katra gi sukurta prieš 30 metų {{faktas}} įterptiniam naudojimui įvairiose programose (pavyzdžiui, Roblox). == Hello, World! Lua kalba == <code> print("Hello, World!") </code> == Dar žr. == * Oficiali svetainė: <ref>https://www.lua.org/</ref> {{References}} Kategorija:Programavimo kalbos)
Žymos: Keitimas mob. telefonu Keitimas įskiepiu mobiliesiems Advanced mobile edit
 
 
(nerodoma viena tarpinė versija, sukurta vieno naudotojo)
1 eilutė: 1 eilutė:
'''Lua''' - tokia gi [[programavimo kalbos|programavimo kalba]], katra gi sukurta prieš 30 metų {{faktas}} įterptiniam naudojimui įvairiose programose (pavyzdžiui, [[Roblox]]).
'''Lua''' - tokia gi [[programavimo kalbos|programavimo kalba]], katra gi sukurta [[1993]] m. Skirta šioji kalba įterptiniam naudojimui įvairiose programose (pavyzdžiui, [[Roblox]], [[World of Warcraft]]). Labai tinka ir kaip įterptinė (embedded) programavimo kalba, bet kartu puikiai tinka ir mokymuisi.
 
Lua yra [[interpretuojama kalba]], kuri labai primena [[Pascal]], tiktai davestą beveik iki klasikinio [[Basic]] paprastumo. Kitaip tariant, įsivaizduokite, kad turite paprastą Pascal, tačiau norite jį dar supaprastinti. Tai tada imat ir visus kabliataškius pakeičiate į naujas eilutes ir padarote, kad negalima būtų vienoje eilutėje turėti kelis operatorius. O kad vartotojams būtų paprasčiau susivokti, tai vietoje Pascal būdingo priskyrimo operatoriaus ":=" įvedate paprastą "=". Na, ir dar kažkiek kitų panašių smulkmenų padarote.
 
Taigi, štai šitaip ir Lua kalba gavosi - visiškai paprasta, bet kartu labai struktūruota, visiškai aiški, o dėka struktūros ir tipų galinti būti ir stebėtinai greita, ir padedanti išvengti visokių [[bugai|bugų]]. Iš esmės, jei tie bepročiai, kurie patyčių tikslais kūrė [[Python]], būtų buvę protingais ir darę kažką rimto ir gero, tai gali būti, kad būtų sukūrę Lua kalbą. Bet kadangi jie to nebandė daryti, o kaip tik norėjo padaryti kažką ant patyčių, tai gavosi Python, o ne Lua.
 
Vienas iš nelabai dažnų atvejų, kai naujos programavimo kalbos kūrėjams pavyko sukurti kažką nelabai blogo, o greičiau kažką gero.
 


== Hello, World! Lua kalba ==
== Hello, World! Lua kalba ==
Čia pati paprasčiausia programa, parašyta Lua programavimo kalba:
<pre>
print("Hello, World!")
</pre>
Akivaizdu, kad čia nesimato netgi teksto struktūros. Tai štai pvz., sudėtingesnė programa:
<pre>
a = 1
if a == 1 then
  print("a==1")
else
  print("a<>1")
end
</pre>


<code>
print("Hello, World!")
</code>
== Dar žr. ==
== Dar žr. ==
* Oficiali Lua programavimo kalbos svetainė: <ref>https://www.lua.org/</ref>


* Oficiali svetainė: <ref>https://www.lua.org/</ref>
{{References}}
{{References}}


[[Kategorija:Programavimo kalbos]]
[[Kategorija:Programavimo kalbos]]
1 048

pakeitimai