Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Liumpenproletariatas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
106 pridėti baitai ,  00:17, 7 gegužės 2010
įtakojimi - įkakojami, ėjau pro šalį, negalėjau susilaikyti nepataisęs.
(įtakojimi - įkakojami, ėjau pro šalį, negalėjau susilaikyti nepataisęs.)
 
(nerodoma 4 tarpinės versijos, sukurtos 2 naudotojų)
9 eilutė: 9 eilutė:
* [[Prostitutės]]
* [[Prostitutės]]
* Nelegaliu verslu užsiimantys asmenys (kontrabandininkai, narkotikų prekeiviai)
* Nelegaliu verslu užsiimantys asmenys (kontrabandininkai, narkotikų prekeiviai)
* Kiti asocialūs asmenys, etc.
* Kiti asocialūs asmenys, etc.<ref>Vienas draugas sakė</ref>


== Liumpenproletariato reikšmė revoliucijoje ==
[[Marksas]] ir [[Engelsas]] liumpenproletariatą įvardino, kaip [[proletariatas|proletariato]] klasės dalį, tačiau jau [[Leninas]] šią grupę buvo linkęs išskirti į atskirą, labiau nepriklausomą grupę, identifikuojamą, kaip atskira klasė - šioji išsiskiria gan tampriais socialiniais tarpusavio ryšiais, sąlyginiu organizuotumu, nevienalyte savo narių socialine kilme ir nuolatine opozicija valdžiai. Vėlesniais laikais, apie XX a. vidurį, sukūrus socialistinę santvarką [[SSRS]], likęs liumpenproletariatas buvo pradėtas įvardinti, kaip, esą "neklasinis elementas", t.y., nepriklausantis nei proletariato, nei buržuazijos, nei kokiai kitai klasei. Taip buvo bandoma "išspręsti" situaciją, kai socializmas yra, o liumpenai niekur neišnyko.


== Liumpenproletariato reikšmė revoliucijoje ==
[[Leninas]] savo raštuose įvardino liumpenproletariatą, kaip varančiąją [[revoliucija|revoliucijos]] jėgą <ref name="liettarybine">Lietuviškoji Tarybinė Enciklopedija</ref>. Jo teigimu, kiti visuomenės sluoksniai yra indiferentiški revoliucijoje, pasyvūs, tuo tarpu liumpenproletarai - politiškai aktyvūs, dėl žemesnio intelekto - lengviau pasiduodantys įtakai, linkę maištauti. Todėl revoliucinėje kovoje stengiamasi maksimaliai paveikti būtent liumpenus - pablogėjus padėčiai, šie pirmieji stoja į maištininkų gretas. Pagal tą patį Leniną, po revoliucijos liumpenproletariatas nenustoja maištauti ir kelia grėsmę naujai santvarkai, todėl turi būti sunaikintas<ref name="liettarybine"/>.
Marksas ir Engelsas liumpenproletariatą įvardino, kaip proletariato klasės dalį, tačiau jau Leninas šią grupę buvo linkęs išskirti į atskirą, labiau nepriklausomą grupę, identifikuojamą, kaip atskira klasė - šioji išsiskiria gan tampriais socialiniais tarpusavio ryšiais, sąlyginiu organizuotumu, nevienalyte savo narių socialine kilme ir nuolatine opozicija valdžiai. Vėlesniais laikais, apie XX a. vidurį, sukūrus socialistinę santvarką SSRS, likęs liumpenproletariatas buvo pradėtas įvardinti, kaip, esą "neklasinis elementas", t.y., nepriklausantis nei proletariato, nei buržuazijos, nei kokiai kitai klasei. Taip buvo bandoma "išspręsti" situaciją, kai socializmas yra, o liumpenai niekur neišnyko.


[[Leninas]] savo raštuose įvardino liumpenproletariatą, kaip varančiąją [[revoliucija|revoliucijos]] jėgą <ref>Lietuviškoji Tarybinė Enciklopedija</ref>. Jo teigimu, kiti visuomenės sluoksniai yra indiferentiški revoliucijoje, pasyvūs, tuo tarpu liumpenproletarai - politiškai aktyvūs, dėl žemesnio intelekto - lengviau įtakojami, linkę maištauti. Todėl revoliucinėje kovoje stengiamasi maksimaliai įtakoti būtent liumpenus - pablogėjus padėčiai, šie pirmieji stoja į maištininkų gretas. Pagal tą patį Leniną, po revoliucijos liumpenproletariatas nenustoja maištauti ir kelia grėsmę naujai santvarkai, todėl turi būti sunaikintas<ref>Lietuviškoji Tarybinė Enciklopedija</ref>.
== Išmįslai ==


<references />


[[Category:Asmenybės]]
[[Category:Asmenybės]]
1

pakeitimas

Naršymo meniu