Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Laisvanomika

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
17:54, 17 rugpjūčio 2009 versija, sukurta Rafaelis (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: 300px|thumb|right|Laisva(kama)nomika == Apie laisvanomiką == '''Laisvanomika''' - tai tokia ekonomikos šaka, apie kurią vengia kalbėti tradic...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
Laisva(kama)nomika

Apie laisvanomiką

Laisvanomika - tai tokia ekonomikos šaka, apie kurią vengia kalbėti tradicinės ekonomikos profesoriai ir daktarai bei iš jos juokiasi paprasti piliečiai, „nes realybė juk kitokia“.

Laisvanomika yra sudurtins žodis, susidedantis iš žodžių laisvė ir ekonomika. Laisvė yra nevaržomas subjekto pasirikimas veikti. Ekonomika (graik. oikos – namas, nomos – dėsniai) – tai mokslas tiriantis žmonių tarpusavio santykius, tuo metu, kai jie kooperuojasi patenkinti savo poreikius. Laisvanomika – nevaržomas savų poreikių tenkinimas bendruomenėje. Laisvanomikai, kaip sinonimas yra duoti ir imti, o pastarojo sinonimas dovanoti. Bendruomenė, kurios nariai vienas kitam dovanoja daiktus, paslaugas, idėjas, įgūdžius, svajones ir pan., patenkina savo poreikius laisvanomikos principu.

Laisvanomika - tai lėtas gyvenimo būdas, tai neoficiali ir anonimiška tingėjimo filosofijos atšaka, tai šypsojimosi menas, tai žmonių bendravimo būdas (pabrėžiant žodį žmonių). Ir dar daug galima kalbėti apie laisvanomiką, bet geriau vieną kartą apsilaisvanominti, tapti laisvanomšiku ir išbandyti, negu šimtą kartų kalbėti. Tokia ta laisvanomika - nekalbėk, o apsilaivanomink.


Laisvanomika Lietuvoje

Laisvanomika Lietuvoje yra pasivertusi į mistifikuotą padarą vardu Kamanomika, kuris dažnai sutinkamas Kaman pasaulio avilyje. Kalbama, kad šis avilys ir yra tikrieji Kamanomikos namai, nors būna ir išimčių. Kamanomika vadovaujasi pagrindiniu laisvanomikos principu, pasisako už gerą orą, taiką ir gėrį pasaulyje. Taip pat ypatingai myli mainų bendravimo būdą ir pačius mainus. Apie kamanomiką dar daug galima kalbėti, bet geriau vieną kartą apsikamanominti, tapti kamanomšiku, nei šimtą kartų kalbėti. Tokia ta Kamanomika arba laisvanomika Lietuvoje - nekalbėk, o apsikamanomink.