Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kojų grybelis: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: '''Kojų grybelis''' - viena iš dažniausių infekcijų, kamuoja kas antrą žmogų, o gal ir gerokai daugiau. Sukelia tą įsimintiną ir labai gerai žinomą kvapą, kurį turi ir kai kurie sūriai, ypač tie, kurie labai geri. Vienok kojų atveju tasai kvapas nedžiugina, nes kojos yra nevalgomos, skirtingai nuo sūrių. Išties kojų grybelis tėra kažkokios mielės, kurioms veistis labai tinka šiluma ir drėgmė, o taip pat - bet kokios organinės medžiago...)
 
35 eilutė: 35 eilutė:




[[Category:Avalynė]]
[[Category:Infekcijos]]
[[Category:Infekcijos]]

17:46, 1 rugpjūčio 2022 versija

Kojų grybelis - viena iš dažniausių infekcijų, kamuoja kas antrą žmogų, o gal ir gerokai daugiau. Sukelia tą įsimintiną ir labai gerai žinomą kvapą, kurį turi ir kai kurie sūriai, ypač tie, kurie labai geri. Vienok kojų atveju tasai kvapas nedžiugina, nes kojos yra nevalgomos, skirtingai nuo sūrių.

Išties kojų grybelis tėra kažkokios mielės, kurioms veistis labai tinka šiluma ir drėgmė, o taip pat - bet kokios organinės medžiagos. Taigi, jei tik batai drėgni, tai kojos juos sušildo, dar ir paprakaituoja - ir vualia, mielės prisidaugino ir pasmirdo.

Dažnas veikėjas vaikšto pas kokius nors gydytojus, perka kokius nors kojų tepalus ir dezinfektantus, tačiau kojų grybelis niekur nedingsta. Priežastis paprasta - tas pats grybelis užsiveisia batuose, ir kad ir kaip kojas išdezinfekuotum, apsiauni batus, o po 10 minučių jau grybelis ir sugrįžo.

Jei apsiausi naujus batus - tai grybelis ir į juos persimes. Taip ir nauji batai gauna grybelį ir tampa užkrato skleidėjais.

Kaip išnaikinti kojų grybelį

Išties gi grybelį išnaikinti ir išgydyti labai lengva, bet reikia žinoti kaip. Tai čia jums pateikiame kelis gerus patarimus, kurių visų laikantis (bet būtinai visų iškart), kojų grybelis išnaikinamas.

Taisyklės ir patarimai kojų grybelio gydymui yra tokie:

  • Nusidezinfekuokite kojas paprasčiausiu dezinfekciniu skysčiu.
  • Paskui leiskite kojoms gerai išdžiūti, kad būtų visiškai sausos.
  • Ant dezinfekuotų kojų maukitės tiktai naujai išplautas, švarias ir saugias kojines.

Taip, tai yra taip paprasta.

Sudėtingiau yra su avalyne, nes būtent joje slepiasi grybelio užkratas, kuris kojas užkrečia vėl ir vėl. Todėl svarbu sudezinfekuoti ir avalynę. Bet jai netinka dezinfekcinis skystis, nes jis pasiekia ne visus plyšius, o be to - tirpina ir klijus, kuriais klijuojamos kai kurios avalynės dalys.

Taisyklės ir patarimai grybelio naikinimui avalynėje:

  • Jei batai jau nešioti, todėl turintys grybelį - labai gerai išdžiovinkite ir atkaitinkite juos fenu.
  • Mielės ir grybeliai žūsta, kai temperatūra pasiekia daugiau kaip 60 laipsnių, tačiau jei liko drėgmė - iš menkiausių užkrato dalelių pasidaugina vėl. Todėl reikia ir atkaitinti, ir išdžiovinti sausai.
  • Batų kaitinimas ir džiovinimas gali trukti netoli pusvalandžio, nes reikia, kad įkaistų visos, net ir giliai esančios, užslėptos batų dalys.
  • Jei batai sušlapo per lietų - nenešiokite jų bent kiek drėgnų, o išdžiovinkite, atkaitindami. Nuo lietaus ar balų sušlapę batai yra svarbiausias grybelio židinys.

Labai svarbu ir su naujais batais - neužkrėsti jų kojų grybeliu:

  • Naujus batus pradėkite nešioti tik su išdezinfekuotomis kojomis.
  • Nepradėkite nešioti naujų batų, kai kojos nedezinfekuotos.
  • Pereinant prie naujų batų, svarbu pasikeisti ir kojines

Jei tik laikysitės tokių taisyklių ir suprasite, ką darote, tai netikėtai atrasite, kad kojų smarvė, kurios negalėjote atskiratyti metų metais, kažkur stebuklingai pranyko.

Taigi, prašom, galit nedėkoti, nes ir mums bus maloniau, jeigu jūsų kojos nesmirdės.