Hipnorupūžė

Hipnorupūžė gyvūnas, kuris užhipnotizuoja įvairius gyvūnus ar žmones. Nepainioti su hipnovarle. Kaip ir kiti retesni gyviai, neretai laikoma kokiu nors išsigalvojimu ar mitu, vos ne kaip fekalozauras, tačiau dalykas rimtas ir neretas Amazonės tropikų miškuose.

Hipnorupūžė, sustingusi, hipnotizuoja auką. Aiškiai matomas liuminoforinių skaidulų judėjimas akyse

Hipnorupūžė sveria iki 2,5kg, nors dažniau pasitaiko kiek mažesni egzemplioriai. Dažniausiai medžioja paukščius ar smulkius graužikus, kaip ir kitos rupūžės ar varlės, pagaudamos lanksčiu ir lipniu liežuviu. Aukas vilioja pasyviai, hipnotizuodama žvilgsniu. Tam akyse yra liuminoforinės skaidulos, judinamos raumenimis. Aukai pastebėjus varlės žvilgsnį, skirtingu greičiu judančios skaidulos sukelia dėmesio koncentracijos sutrikimus ir greitą orientacijos aplinkoje praradimą. Taip užhipnotizuota auka nepastebi, kaip rupūžė ar varlė prisiartina ir ją pagauna.

Dėl efektingo hipnotinio poveikio, pastebima, kad hipnorupūžės efektingai užhipnotizuoja ir žymiai stambesnius už save gyvius. Spėjama, kad tai gali būti gynybinis mechanizmas, tačiau aptinkami atvejai, kai užhipnotizavusios stirnas, šunis ar kates, hipnorupūžės vėliau jas irgi bando ėsti. Atvejai, kad būtų užhipnotizuojami žmonės - reti. Jei bijote, kad būsite užhipnotizuotas, Pipedija šio puslapio skaityti nerekomenduoja.


Kiti galimai panašūs padarai