Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Diskelis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Vėlesniais laikais flopikų konstrukcija supaprastėjo ir vietoje jų pradėtos naudoti tiesiog SD kortelės, kurios yra šiuolaikiniai flopikų atitikmenys.

Flopikas arba minkštasis diskas - tai tiesiog diskelis, skirtas visokiems priešistoriniams kompiuteriams, kad jie galėtų duomenis saugoti, o tuos duomenis galima būtų kažkur įrašyti ir paskui į kitą kompiuterį įkelti.

Diskeliai būdavo panašūs į CD, tiktai visa juose esanti laikmena būdavo magnetinė, o ne su lazeriais, tai todėl diskeliai, jei jį padėdavai prie monitoriaus ar dar kokio nors prietaiso, sugebėdavo įsimagnetinti ar išsimagnetinti ir taip prarasdavo informaciją.

Taip pat diskeliai būdavo išvis daug kam neatsparūs - ir šalčiui, ir karščiui, ir drėgmei, ir smūgiams, o ir į juos tilpdavo vos maždaug šimtoji dalis dabartinio eilinio mp3 failo - vos 1,44 MB.

Kodėl diskeliai būdavo vadinami flopikais? Taigi nuo to, kad jie būdavo minkštieji diskai, kaip priešingybė kietiesiems diskams. O tai anglų kalb ir reiškė - "floppy disk". Nuo to ir pavadinimas - "floppies" arba flopikai. Štai taip šitas žodis ir atsirado IT žargone.

Šiais laikais diskeliai tėra žinomi iš to, kad jie reiškia save ikonėlę. Tai visoksai žalias jaunimėlis nežino, kas tenai toje ikonėlėje pavaizduota, bet žino, kad tai yra ženklas, reiškiantis išseivinimą.