Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Baltai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
13:29, 9 lapkričio 2014 versija, sukurta Fandorina (Aptarimas | indėlis) (Atmestas Digas (Aptarimas) pakeitimas; sugrąžinta naudotojo Dirgela versija)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Baltai - tokios tautos Europoje. Šneka lietuviškai, latviškai, keikiasi rusiškai. Pavadinimo kilmė neaiški, nes senovėje baltai buvo visai nebalti, o rusvai pilkšvos spalvos, nes nuolat gyveno miškų apsuptose pelkėse, prausdavosi retai ir taip atgindavo priešus. Galbūt taip pavadinti, nes iki Brunono niekas nežinojo kas tose pelkėse gyvena ir žemėlapiuose palikdavo baltą dėmę. Tarp baltų yra vienybė (nepainioti su vienibe), taip pat baltai turi mitologiją. Jos pagrindas - mitas, kad kažkada buvo mitologija, kuri dabar užmiršta ir dėl to kažką reikia daryti.


Etimologija

Tai dar šiais laikais būna, kad nekurie aiškina, jog baltai - tai nuo žodžio baltas, kadangi yra arijai ir rasė grynatautė, baltas esą simbolizuoja grynumą... Toks aiškinimas nelabai tinka šiems laikams, nes XVII-XVIII a. per baltų žemes praėjo tiek kariuomenių, kad šios tautos įgavo beveik visų aplinkinių ir tolimesnių kraštų kraujo.

Pasak kai kurių kitų šaltinių, pavadinimą "baltai" davė romėnų istorikas Tacitas, dvi savaites čia gėręs rusišką baltą. Savo analuose žymusis romėnas rašė: "vietiniai gyventojai yra baltaodžiai, aukšti, baltaplaukiai, jodinėja ant baltų žirgų ir turi ragiukus bei uodegėles".