Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


B-21: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: '''Northrop Grumman B-21 Raider''' - naujas, šiuo metu vis dar pilnai įslaptintas bombonešis, kuris turi pakeisti įprastą B-2 bombonešį. Kaip ir ankstesnis, šis yra nematomas lėktuvas, skirtas veikimui giliai priešo teritorijoje ir itin svarbių, strateginių taikinių naikinimui, t.y., strateginis bombonešis. Bent jau šiuo metu (2024 metais) atrodo, yra tik 1, bandomasis modelis, tačiau žadama, kad kaip tik šiemet prasidės ir serijinė g...)
 
(Jokio skirtumo)

Dabartinė 16:18, 20 balandžio 2024 versija

Northrop Grumman B-21 Raider - naujas, šiuo metu vis dar pilnai įslaptintas bombonešis, kuris turi pakeisti įprastą B-2 bombonešį. Kaip ir ankstesnis, šis yra nematomas lėktuvas, skirtas veikimui giliai priešo teritorijoje ir itin svarbių, strateginių taikinių naikinimui, t.y., strateginis bombonešis. Bent jau šiuo metu (2024 metais) atrodo, yra tik 1, bandomasis modelis, tačiau žadama, kad kaip tik šiemet prasidės ir serijinė gamyba.

Kol kas pasirodžiusi medžiaga leiždia spėti, kad savo išvaizda, komponuote, skrydžio savybėmis ir t.t., B-21 Raider labai nežymiai tesiskiria nuo įprasto B-2 Spirit bombonešio, ir tai yra padaryta tikslingai - kad būtų galima naudoti tą pačią infrastruktūrą, jau apmokytą aerodromų personalą, lakūnus, tą pačią ginkluotę ir taip toliau. Toksai suderinamumas reiškia, kad net jei bombonešis ir bus brangesnis, jam nereikės iš naujo kurti daugybės infrastruktūros ir ginkluotės, kurių kaina praktiškai sudaro didžiąją viso bombonešio naudojimo kainos dalį.

Kartu tikimasi, kad B-21 bus gaminamas, naudojant daug modernesnes, per daugelį metų daug labiau atidirbtas technologijas, todėl netgi paskiro bombonešio greičiausiai bus mažesnė, nei B-2 kaina, tuo tarpu nematomumo savybės bus kardinaliai geresnės. Keičiant B-2 į B-21, turi gautis labai ryškus kainos kritimas, kartu išaugant paties bombonešio savybėms.

Žadama ir naujų savybių, pvz., galimybę bombonešį valdyti per nuotolį (kai jis skirtas ypatingai pavojingoms operacijoms) ar leisti jam skristi ir naikinti taikinius išvis automatiniu režimu. Tai reiškia, kad savo valdymu toksai bombonešis darosi panašus į dronus.

Vienos iš nedaugelio dabar paplitusių nuotraukų, kurias išplatino JAV karinės oro pajėgos, rodo baltos spalvos lėktuvą, kuris savo formomis panašus į B-2. Tačiau galim neabejoti, kad spalva tikrai tokia nebus.

Viena iš nedaugelio nuotraukų, kurios gali būti tikros. Kairėje - B-2 bombonešis, dešinėje - matomai B-21 bombonešis arba vienas iš bandomųjų B-21 bombonešio prototipų.