Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Agent Orange

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
01:42, 11 rugpjūčio 2012 versija, sukurta Fandorina (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Agent Orange''' - tokia chemikalija, herbicidas, katruo amerikonai kadaise sugalvojo laistyti Vietnamo miškus iš lėktuvų. Mintis gi buvo g...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Agent Orange - tokia chemikalija, herbicidas, katruo amerikonai kadaise sugalvojo laistyti Vietnamo miškus iš lėktuvų. Mintis gi buvo gera: nupurškus medžius iš oro, tie visi gražiai nudžiūsta, numeta lapus, o tada ir partizanus galima iš lėktuvų pamatyt ir šaudyt. O kai jau gerai visai medžiai pradžiūsta, tai juos ir napalmu palaisčius, gaunasi daug geresni efektai.

Vienok paskui paaiškėjo, kad tasai Agent Orange nėra nekalta chemija, mat pasirodė besąs užterštas mikroskopinėmis dioksinų priemaišomis. Ir nors tų priemaišų tebuvo kokia milijoninė dalis, to pakako, kad dešimtys tūkstančių bent kažkiek reikalų su tais herbicidais turėjusių amerikonų, australų ir kitų kareivių apsirgtų vėžiu, o taip pat ir vaikus teturėtų vien išsigimėlius, nes poveikiai genams nuo tų dioksinų buvo stebėtinai galingi.

Ir negana to, kadangi laistė tuos herbicidus nežmoniškais kiekiais krūvą metų kasdien dešimtimis lėktuvų reisų, tai prilaistė jų tiek, kad net ir dabar kai kuriuose Vietnamo rajonuose augmenijos nelabai teauga. Ir dioksinų ten tiek, kad ištisi kaimai be nei vieno sveiko žmogaus.

Tai dar šitas pats herbicidas tuo pat metu buvo labai populiarus ir pardavinėjamas žemdirbiams, nes kai augalai lapus numeta, tai žymiai lengviau derlių nuimt. Vienok Vakaruose anas visgi buvo uždraustas po tų įvykių Vietname, bet užtat SSRS buvo naudojamas iki pat imperijos galutinio subyrėjimo, o kažkur Rusijoje ir kitur Azijoje - tai gal ir dabar tebenaudojamas. Nes niekam ten neįdomu, kad kažkam kažkas nesveika.