Šablonas:Gruodžio 5 dienos įvykiai: Skirtumas tarp puslapio versijų

nėra keitimo aprašymo
 
1 eilutė: 1 eilutė:
* [[2009]] metais [[Kazimira Prunskienė|Kazimiera Danutė Prunskienė]] steigia naują partiją.
* [[1484]] metais [[popiežius]] Inocentas VIII išleido bulę ''Summis desiderantes affectibus'', kurioje labai nerišliai pasisakė, kad yra kažkokios [[raganos]], prieš kurias reikia kovoti ir kurias gaudyti turi [[inkvizicija]]. Bulės prašę vokiečių inkvizitoriai Heinrich Kramer ir Jacob Sprenger atrado, kad vietoje to, kad kalbėtų apie raganas ir raganius, kaip apie nuodytojus, sukčius bei panašius nusikaltėlius, popiežius banaliai kliedi apie kažkokius antgamtinius gebėjimus. Tai paskui tie inkvizitoriai dar rašė kažkokius veikalus, kuriuose aiškino, kaip raganos išties viską daro kitaip, jokių antgamtinių gebėjimų neturi ir taip toliau, bet sekėsi jiems tas sunkiai.
* Gal ir dar kažkas šią dieną įvyko, bet dar kolei kas čia nepasirūpinome tuo pasirūpinti. Tai gal dar pasirūpinsime.
* [[1921]] metais britų Futbolo asociacija uždraudė moterų futbolą. Draudimas buvo įvestas po to, kai paaiškėjo, kad moterų futbolo varžybos surenka keleriopai daugiau žiūrovų ir uždirba keleriopai daugiau pinigų, nei vyrų varžybos. Oficialus pretekstas draudimui buvo absurdiškas - esą futbolas kenkia moterų sveikaitai. [[Jungtinė Karalystė]] paskui moterų futbolo dėl šių draudimų neturėjo maždaug [[50]] metų.
* [[1931]] metais šią dieną [[Maskva|Maskvoje]] komunistai susprogdino didžiausią [[stačiatikiai|stačiatikių]] bažnyčią - Kristaus Išgelbėtojo cerkvę. Tuo metu tikintieji buvo ne šiaip sau persekiojami - šventyklos buvo griaunamos ir sprogdinamos, o šventikai nužudomi, sodinami į [[konclageriai|konclagerius]] ar tremiami į [[Sibiras|Sibirą]]. Dar vėliau [[sovietai]] sugebėjo išvis perimti [[Rusijos pravoslavų cerkvė|Rusijos pravoslavų cerkvės]] valdymą, paversdami šią specialiu [[KGB]] filialu, bet šitai jau įvyko vėlesniais laikais.
* [[1936]] metais [[SSRS]] buvo priimta [[Stalinas|Stalino]] konstitucija, kuri pasauliui atrodė visai demokratiška ir gera. Kaip parodė realybė, jokia konstitucija nei kiek nesutrukdė visokiems [[NKVD]] budeliams masiškai kankinti ir žudyti niekuo dėl nieko nekaltus žmones.
* [[1945]] metais grupė iš [[5]] torpedinių [[bombonešiai|bombonešių]] TBM Avenger (po dingimo likusi žinoma, kaip Flight 19) skrido pro [[Bermudų trikampis|Bermudų trikampį]] ir kažkur prapuolė. Kur prapuolė - taip ir liko nelabai aišku.
* [[1952]] metais [[Londonas|Londone]] buvo šaltas bevėjis oras, dėl kurio prasidėjo milžiniškas [[smogas]]. Istoriškai šitas įvykis taip ir žinomas, kaip Didysis 1952 Londono smogas. Dėl smogo buvo daugybė mirčių, pačios britų vyriausybės tuo metu įvertintas mirčių skaičius buvo maždaug 4000, nors vėlesni vertinimai rodo, kad mirusiųjų skaičiaus padidėjimas siekė apie 12 tūkstančių žmonių. Susirgusių, gavusių didesnius ar mažesnius kvėpavimo takų pažeidimus, buvo daug daugiau - apie 100 tūkstančių žmonių. Po šių įvykių valdžia ėmėsi daugelio priemonių, kad oro tarša sumažėtų, atsirado rūpestis [[ekologija]].
* [[1994]] metais buvo pasirašytas [[Budapešto memorandumas]], pagal kurį [[Ukraina]] atsisakė [[branduolinis ginklas|branduolinio ginklo]]. Iki to laiko Ukraina buvo paveldėjusi milžinišką kiekį branduolinės ginkluotės iš subyrėjusios [[SSRS]] ir buvo tapusi trečia pagal branduolinių ginklų kiekį valstybe pasaulyje. Pagal Budapešto memorandumą [[Rusija]], [[JAV]] ir [[Jungtinė Karalystė]] įsipareigojo padėti Ukrainai gintis nuo agresijos. Daug vėliau Rusija šitą susitarimą grubiai pažeidė, pradėdama [[Rusijos-Ukrainos karas|Rusijos-Ukrainos karą]]. Tuo tarpu JAV ir Jungtinė Karalystė savo įsipareigojimus įvykdė, tiekdami Ukrainai milžiniškus kiekius ginkluotės.
* [[2009]] metais [[Kazimira Prunskienė|Kazimiera Danutė Prunskienė]] steigia naują partiją. Kažkokie [[gandai]] sako, kad kartu su [[Vytautas Šustauskas|Vytautu Šustausku]].
* [[2017]] metais Tarptautinis olimpinis komitetas uždraudė [[Rusija|Rusijai]] oficialiai dalyvauti [[2018]] metų Žiemos olimpinėse žaidynėse dėl visiškai masinio, totalaus ir visuotino [[dopingas|dopingo]] vartojimo. Rusija, į tai atsakydama, pradėjo užslėptą masinę falsifikacijų kampaniją, per kurią dopingo vartojimu buvo apkaltinti daugybė sportininkų, kurie jokio dopingo akyse nebuvo matę. Daugeliu atvejų buvo požymiai, kad netgi tų sportininkų mėginiai būdavo tyčia sukeičiami ar falsifikuojami. Taip Rusija siekė parodyti, kad dopingo vartojimas yra normalus ir kad kitos šalys irgi tai daro.




[[Kategorija:Dienos įvykiai]]
[[Kategorija:Dienos įvykiai]]
1 246

pakeitimai