NEET - tokia santrumpa iš britiško "Not in education, employment or training", kas reiškia, kad žmogus nėra besimokantis švietimo sistemos įstaigose, nedirba ir nėra ruošiamas darbui kažkur kitur. T.y., tiesiog bedarbis ir dirbti pagal viską nesiruošia.

Pavadinimas, o paskui ir iš jo kilusi santrumpa atėjo 1999 metais iš britų valdžios, kuri užsakė kažkokį tyrimą apie tai, kaip dalis jaunimo netampa darbo rinkos dalimi. Tai ten ir buvo išskirta grupė tokių NEET, kuri sudarė ganėtinai nemažą dalį - link 10% iš visų, kas yra jauno amžiaus, ir sumoje link poros procentų nuo išvis dirbančių žmonių.

Nors pati santrumpa "Not in education, employment or training" niekaip nemini uždaro, atsiskyrėliško gyvenimo būdo, būtent čia ir slypi tasai fenomenas: senais laikais sociologai tikėjosi, kad jei žmogus nesimoko ir nedirba, tai gal užsiima kokia nors nusikalstama veikla ar bent jau valkatauja. Paaiškėjo gi, kad atvirkščiai - absoliuti dauguma tokių asmenų tiesiog sėdi namie užsidarę ir su niekuo nebendrauja.

Jau kiek vėlesniais laikais šitą reiškinį sociologai susiejo su visai kitu reiškiniu iš Japonijos, pavadintu Hikikomori. Pastarasis reiškė irgi pirmiausiai jaunus (nors kaip paskui paaiškėjo tai ir vyresnius) žmones, kurie užsidaro namuose ir sėdi, nebendraudami su pasauliu.


Dar žr.