Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Dirbtinis intelektas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
1 eilutė: 1 eilutė:
[[Vaizdas:Ai_generuotos_mergos_kareives_paveiksliukas_dirbtinis_intelektas.jpeg|thumb|right|500px|Dirbtinis intelektas šiais laikais moka ir nuotraukas kurti, ir jos kažkaip labai atspindi tai, kas visiems patinka, tačiau kuo labiau į tas nuotraukas žiūri, tuo labiau kažkaip viskas darosi keista, netgi labai labai keista. Ir kuo daugiau bandai suprasti, ką čia matai, tuo labiau keistumai lenda. Žodžiu, tipiškas [[uncanny waley]] atvejis, bet jau toksai geras, kad jau ant ribos - dalis net ir nepastebi, kas čia negerai.]]
'''Dirbtinis intelektas''' arba '''DI''' dažniau dabar jau vadinamas kaip "dirbtinis entelektas", nes labai jau visus užveikia. Nieko nedžiugina, kai tave stebi kažkokios neaiškios programos, kurios tave dar ir reguliuoja, skatina ir baudžia. Kadaise angliškai vadintas "Artificial Intelligence" - "dirbtinis intelektas", dabar jau pavadinamas kaip "Artifecial Intelligence", kas reikštų "dirbtinio šūdo šnipinėjimą". Taigi, čia jau gaunasi '''Artifekalinė inteligencija'''.
'''Dirbtinis intelektas''' arba '''DI''' dažniau dabar jau vadinamas kaip "dirbtinis entelektas", nes labai jau visus užveikia. Nieko nedžiugina, kai tave stebi kažkokios neaiškios programos, kurios tave dar ir reguliuoja, skatina ir baudžia. Kadaise angliškai vadintas "Artificial Intelligence" - "dirbtinis intelektas", dabar jau pavadinamas kaip "Artifecial Intelligence", kas reikštų "dirbtinio šūdo šnipinėjimą". Taigi, čia jau gaunasi '''Artifekalinė inteligencija'''.



00:06, 26 sausio 2024 versija

Dirbtinis intelektas šiais laikais moka ir nuotraukas kurti, ir jos kažkaip labai atspindi tai, kas visiems patinka, tačiau kuo labiau į tas nuotraukas žiūri, tuo labiau kažkaip viskas darosi keista, netgi labai labai keista. Ir kuo daugiau bandai suprasti, ką čia matai, tuo labiau keistumai lenda. Žodžiu, tipiškas uncanny waley atvejis, bet jau toksai geras, kad jau ant ribos - dalis net ir nepastebi, kas čia negerai.

Dirbtinis intelektas arba DI dažniau dabar jau vadinamas kaip "dirbtinis entelektas", nes labai jau visus užveikia. Nieko nedžiugina, kai tave stebi kažkokios neaiškios programos, kurios tave dar ir reguliuoja, skatina ir baudžia. Kadaise angliškai vadintas "Artificial Intelligence" - "dirbtinis intelektas", dabar jau pavadinamas kaip "Artifecial Intelligence", kas reikštų "dirbtinio šūdo šnipinėjimą". Taigi, čia jau gaunasi Artifekalinė inteligencija.

Dirbtinis entelektas ar tiesiog DE, o angliškai - "Artifical intelligence" arba "Artificial intelligence" ar "AI" - tai sintetinis protas, netikros asmenybės beigi kompiuteriu simuliuojamas, emuliuojamas ir imituojamas žmogus ar netgi koks nežmogas.

Dabartiniais laikais, kai visokie dirbtinio intelekto algoritmai naudojami vis plačiau, visi susiduria ir mato, kad tasai intelektas panašus į šūdą, kelia problemas ir daro nesąmones. Štai kad ir Facebook - įsivedę tą dirbtinį intelektą visokių žinučių ir akauntų tikrinimui, per metus blokuoja milijardą ar daugiau paskyrų, bet taip ir neišnaikina visokio spamo. Bet užtat to paties DI būna blokuojami visai normalūs sveiko proto žmonės, nes kokiam nors Facebook algoritmui ėmė ir nepatiko kažkas, ką koks nors žmogus pasakė.

Ir aišku, su dirbtiniu intelektu nepasiginčysi, nes tai tiesiog kompiuteris, taigi, jam visiškai nesvarbu, ką ten jam aiškini. Tai dabar visi laukia, kad dirbtinis intelektas viską pakeis, kuriasi kažkokie startuoliai ir kryžmina tą dirbtinį intelektą su blokčainais. Ar iš to kas nors gero gausis - visiškai neaišku, bet akivaizdu, kad tokių nesąmonių pardavimai eina visai gerai, tai apsukresnis jaunimėlis šitaip prisitraukia investicijų, kurias paskui sėkmingai ištaško.


Klasikinis dirbtinis intelektas

Pirmasis dirbtinis entelektas buvo anoks Eliza botas, katras tiesiog perklausdavo tuos pačius klausimus žmogui, kuris tuos klausimus uždavė. Kadangi anas buvo amerikoniškas, tai naudojo anglų kalbą - šioji lengvai parsinama kompiuteriais. Pokalbiai gaudavosi maždaug tokie:

Žmogus: Labas
Eliza: Kodėl tu man sakai "labas"?
Žmogus: Noriu su tavim pakalbėti
Eliza: Kodėl tu nori su manim pakalbėti?
Žmogus: Nes labai noriu sekso
Eliza: Kodėl tu nori sekso?
Žmogus: Nu aš noriu pistis, supranti?
Eliza: Kodėl tu nori pistis?
Žmogus: Nes mane užkniso nesipisti
Eliza: Kodėl tave užkniso nesipisti?
Žmogus: Todėl kad aš noriu sekso
Eliza: Kodėl tu nori sekso?
Žmogus: Todėl kad noriu pistis
Eliza: Kodėl tu nori pistis?
Žmogus: Todėl kad noriu pistis
Eliza: Kodėl tu nori pistis?

Ir taip toliau, ir taip toliau. Galit įsivaizduoti, į kokį stuporą įvarydavo žmones tokie pokalbiai.

Šiuolaikiniai dirbtiniai intelektai yra protingesni, moka ir patys papezėti visokių nesąmonių. Dažniausiai veikia taip, kad išmoksta iš kitų žmonių kokius nors sakinius ir teiginius ir juos suriša ryšiais su kitais sakiniais. Kartais gaunasi tokių pornografijų, kad net gėda pasakoti.

Dirbtinis Intelektas Lietuvoje

Lietuvoje buvo ne vienas ir ne du bandymai padaryti dirbtinį intelektą. Bet čia hakeriai susidūrė su tokia problema, kad lietuvių kalba neturi gramatikos. Aišku, vadovėliai sako, kad gramatika yra, ale betgi tačiau nei jos yra, nei ji gali būti kur nors panaudota, o tik kažkokie kliedesiai ten rašomi. Todėl iki šiol dar niekam nepavyko sukurti bent pusėtinai veikiančio lietuviškų tekstų parserio. Bet keli bandymai sukurti visokius DI botus buvo. Sėkmingiausias iš tokių botų buvo Grožytė - anoji sugebėdavo apgauti didžiąją dalį žmonių.

Aišku, šiais laikais Grožytė jau seniai užmiršta, jos netgi veikimo niekas nesuprastų gal.

Dirbtinis intelektas užusienyje

Technika vietoj nestovi iš štai jau galima nusipirkti būktai guminę bobą su dirbtiniu intelektu, kuri, tipo, net pokalbį moka palaikyti prieš, po ir vietoj to[1].

Tai daugelis laukia, kada tie geresni robotai pasidarys labiau prieinami, nes tada bus tinkamesni, nei koksai sutuoktinis. Juk ir seksualiai patenkintų, ir valgyt paruoštų, ir darbus nudirbtų, ir namus sutvarkytų, ir nesiginčytų, ir viskam pritartų, ir taip toliau.

Gudresni gi čia pastebi, kad tokiu atveju ir žmonių nebereikės, tai kadangi žmonės netobuli, daug kainuoja, prastai veikia, tai gal galima bus jų galutinai ir atsikratyti. Taigi, matyt tam ir bus paruošti naujieji eutanazijos centrai...


Naudingos ir nenaudingos dirbtinio intelekto programos ir įrankiai

Čia šioksai toksai sąrašas įvairių programų, kurios leidžia kažką daryti, naudojant vienos ar kitos rūšies dirbtinio intelekto įrankius:

  • Pokalbių programos arba čatbotai bei tekstų perdirbimas ir generavimas:
    • ChatGPT - populiarus čatbotis, kuris šneka visokius kliedesius, permaišytus su 80% įtikinamų teiginių taip, kad pagal savo intelektinius gebėjimus galėtų atsidurti kažkur tarpe tarp Pipedijos ir Juokopedijos.
    • Eliza - klasikinis čatbotas, nuo kurio viskas ir prasidėjo
    • Grožytė - prieš porą dešimtmečių egzistavęs visai pajėgus lietuviškas čaterbotas
    • Wisdolia - kažkoksai tekstų krunčeris, kuris veikia kaip Google Chrome pluginas ir iš visokių puslapių daro mokymosi korteles. Moka ir lietuviškai veikti.
    • Detangle.AI - kitas tekstų krunčeris, sutraukia tekstus iki kelių esminių teiginių
    • Donotpay - teisinių dokumentų generatorius pagal JAV įstatyminę bazę, ruošia visokius skundus, sutartis ar panašiai
    • Caktus.AI - anglų kalba kuria visokius rašinėlius, matematikos namų darbus ir šiaip belenką, kad mokiniai galėtų nedaryti namų darbų
  • Visokie paveiksliukai, nuotraukos ir peizažai, sukurti dirbtinio intelekto:
    • Midjourney - populiari paišymo programa, pasiekiama per kažkur Discord esantį botą, kuriam galima daryti užklausas, o jis duoda visokius paveiksliukus. Kartais paveiksliukai būna įspūdingi, su mistinėmis scenomis, bet kitais atvejais būna ir kraupuma iš serijos uncanny valley
    • Stable Diffusion - dar viena paišymo programa, gal ir nusileidžia kažkurioms, bet visai įdomiai prigreneruoja dalykų, ir kartu visai patogi naudoti, be registravimosi ir nemokamai
    • DALL-E - tokia paišymo programa, kuri generuoja visai gražius paveikslėlius, pradedant panašiais į nuotraukas ir baigiant panašiais į kažkokius abstrakcionistų paveikslus.
    • Nvidia Canvas - paišymo programa, kuri paišo visokius peizažus, kurie panašūs į nuotraukas
  • Visokie statybiniai ir interjerų perdirbimai:
    • Reimaginehome.AI - programa namų remontui ir interjerų apstatymui, iš nusiųstų jai nuotraukų kuria naujus paveiksliukus, kur kažkas kažkaip pakeista (kartais į geometriškai neįmanomas nesąmones, pvz., stačiakampis tapšninuko dydžio pietų stalas su viena koja kampe, nors didžioji dalis lyg ir išlieka ta pati.
    • Versy.AI pridaro visokių vizualizacijų apie patalpų/interjerų pertvarkymą, bet irgi su nesąmonėmis
  • Garso apdirbimas, naudojant AI:
    • Adobe podcast - garso apdirbimo programa, skirta radijo laidoms ar podkestams. Pašalina triukšmus, leidžia perdėlioti žodžius ar išvis sukurti naujus kalbėjimus.
    • Overdub - programa, kuri gerai įgarsina anglišką tekstą, su visomis intonacijomis
    • Elevenlabs.io - kita panaši programa, irgi įgarsina tekstą su intoacijomis, pauzėmis ir panašiai
    • Soundraw.IO generuoja muziką iš neaišku ko, ką ten jam parašysi
    • Mubert - miksina kažkokius semplus iš realios muzikos
  • Video apdirbimas, naudojant dirbtinį intelektą:
    • Nvidia Broadcast - filmavimui skirta programa, kuri leidžia pakeisti filmavimo foną, išvalo garsą, pakoreguoja video (įskaitant ir kalbančias galvas) ir taip toliau.
    • Luma Labs - visoks video apdirbimas, vaizdo stabilizavimai, efektai ir panašiai
    • Kaiber.AI - daro visokius filmukus su muzika iš neaišku ko
  • Paieška:
    • Pimeyes - ieško žmonių nuotraukų pagal nuotraukas, kurias jai duosi. Algoritmas ir priemonės neaiškūs, bet suranda kartais gana daug.
    • Tineye - ieško paveiksliukų pagal paveiksliukus, sugeba labai neblogai atrasti netgi gerokai modifikuotas tam tikro paveiksliuko versijas, o taip pat labai gerai tinka pirminėms nuotraukoms surasti.
  • Kitos programos:
    • DeepL Translator - matomai pati geriausia vertimų programa, apsimokanti iš įvairių tekstų.



Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.