Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Likeris: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: Tūlas vienuolis bevarydamas vienuolyne naminę degtinę, pavadino ją labai kilniai - akvavitu, t.y. gyvybės vandeniu, nes ne vienam, saikingai pavartojusiam,pridėdavo šiek-tiek...)
 
1 eilutė: 1 eilutė:
Tūlas vienuolis bevarydamas vienuolyne naminę degtinę, pavadino ją labai kilniai - akvavitu, t.y. gyvybės vandeniu, nes ne vienam, saikingai pavartojusiam,pridėdavo šiek-tiek gyvumo. Tačiau jos skonis buvo labai nekilnus, galim sakyti gerklę draskė, todėl buvo pradėta eksperimentuoti su skoniu. Pirmiausiai atėjo į galvą mintis saldinti ją, pridedant kvapnių žolių, idant ir kvapas būtų kilnesnis. Žymiausias tokio veiksmo atstovas- Benediktinas.
Tūlas [[vienuolis]] bevarydamas [[Vienuolynas|vienuolyne]] [[samanė|naminę degtinę]], pavadino ją labai kilniai - [[akvavitas|akvavitu]], t.y. gyvybės vandeniu, nes ne vienam, saikingai pavartojusiam, pridėdavo šiek-tiek gyvumo. Tačiau jos skonis buvo labai nekilnus, galim sakyti gerklę draskė, todėl buvo pradėta eksperimentuoti su skoniu. Pirmiausiai atėjo į galvą mintis saldinti ją, pridedant kvapnių žolių, idant ir kvapas būtų kilnesnis. Žymiausias tokio veiksmo atstovas - [[Benediktinas]], nuo seno kilnus ir žinomas '''likeris'''.
 
O dar senais laikais, kai nežinodavo lietuviai, kas tas yra likeris, tai sakydavo kad brangvynis, nes brangus, o skonio kaip koks vynas užsaldintas, o ne [[degtinė]] ir ne alus...
 
Gi [[lietuviai]], nežinodami tų subtilybių iš benediktinų visokių, išrado [[krupnikas|krupniką]], kuris yra velniškai skanus, kai geriamas karštas, pašildytas iki kokių 40-50 laipsnių temperatūros, o kai šaltas - tai šiaip kažkokiom biškį medicinom atsiduoda.
 
 
[[Category:Gėrimai]]

02:56, 2 balandžio 2011 versija

Tūlas vienuolis bevarydamas vienuolyne naminę degtinę, pavadino ją labai kilniai - akvavitu, t.y. gyvybės vandeniu, nes ne vienam, saikingai pavartojusiam, pridėdavo šiek-tiek gyvumo. Tačiau jos skonis buvo labai nekilnus, galim sakyti gerklę draskė, todėl buvo pradėta eksperimentuoti su skoniu. Pirmiausiai atėjo į galvą mintis saldinti ją, pridedant kvapnių žolių, idant ir kvapas būtų kilnesnis. Žymiausias tokio veiksmo atstovas - Benediktinas, nuo seno kilnus ir žinomas likeris.

O dar senais laikais, kai nežinodavo lietuviai, kas tas yra likeris, tai sakydavo kad brangvynis, nes brangus, o skonio kaip koks vynas užsaldintas, o ne degtinė ir ne alus...

Gi lietuviai, nežinodami tų subtilybių iš benediktinų visokių, išrado krupniką, kuris yra velniškai skanus, kai geriamas karštas, pašildytas iki kokių 40-50 laipsnių temperatūros, o kai šaltas - tai šiaip kažkokiom biškį medicinom atsiduoda.