Stranger Things: Skirtumas tarp puslapio versijų

2 925 pridėti baitai ,  15 vasario
nėra keitimo aprašymo
13 eilutė: 13 eilutė:


Šiaip jau serialas savo užkampine dvasia ir kokiomis tai neaiškiomis emocijomis truputį primena ir tokį klasikinį bei legendinį [[Twin Peaks]], tik be tokios seksualinės schizofrenijos, kaip kad tenai, tačiau su gerokai daugiau veiksmo ir smurto.
Šiaip jau serialas savo užkampine dvasia ir kokiomis tai neaiškiomis emocijomis truputį primena ir tokį klasikinį bei legendinį [[Twin Peaks]], tik be tokios seksualinės schizofrenijos, kaip kad tenai, tačiau su gerokai daugiau veiksmo ir smurto.
Iš viso išleisti [[4]] Stranger Things sezonai, bent jau kol kas. Pirmi du sezonai yra klasikiniai ir patys tikriausi, kaip turi būti. Trečias ir ketvirtas sezonai biškį prastesni, nes gerokai labiau prikaišioti šabloniškumų, paimtų iš kitų filmų, o ir gerokai smarkiau ištempti. Ir serijos ilgesnės, ir pirmos pora-trejetas serijų yra beprasmiškai nieko įdomaus savyje neturinčios, įvadinės, ir negana to, visas veiksmas smarkiai suveltas. Nepaisant to, šie du sezonai irgi verti žiūrėjimo.
== Stranger Things neatitiktys realybei ==
Serialas turi visgi vieną prastą savybę, dėl kurios labai užknisa visokius [[gykai|gykus]], [[nerdai|nerdus]] ir kitus [[moksliukai|moksliukus]] - jame labai daug elementarių faktologinių klaidų, kurios lygioje vietoje be jokios priežasties užteršia siužetą, ir tą siužetą tik paverčia mažiau tikrovišku, mažiau užkabinančiu ir retsykiais netgi ir visai ne vietoje juokingu.
Kaip pvz., trečiame sezone rodomos rusiškos technologijos, kurios geresnės ir atrodo moderniau padarytos už amerikietiškas, kas yra absurdas. Tie patys rusai vidury [[JAV]] laksto požemiuose su savo uniformomis, kas yra absurdas ir nesąmonė - slaptose operacijose tikrai jie su uniformomis į JAV gilumą nevyktų. Negana to, rusų žvalgybos veiksmuose dalyvauja eiliniai kareiviai, kas reiškia šauktinius - o to Rusija ir [[SSRS]] niekada neturėjo, užsienio operacijose dalyvaudavo tik kontraktiniai, t.y., išimtinai vien karininkai. Atitinkamai ir karinių laipsnių hierarchija visiškai neadekvati - žemiausias praktikoje komanduojantis rangas čia būtų kapitonas, praktikoje - daugiau būtų majorai, papulkininkiai ir pulkininkai, o visos tokio masto rusų operacijos valdyme - mažų mažiausiai vienos žvaigždutės generolas, o gal ir keli generolai.
Arba dar - ketvirtame sezone didžiulė dalis siužeto užsisuka ant to, kad tardomas vienas iš menamai gerųjų grupuotės paauglių sužino apie įtariamąjį ir viską papasakoja savo draugams, nors realiai visame pasaulyje tyrimo paslaptis reiškia tai, kad už pasidalinimą tyrimo medžiaga jis sėstų už grotų ilgam laikui, daugeliui metų. Arba kitas momentas - kur herojė Vienuolika išvežama į kalėjimą už sukeltas muštynes, praėjus dienai - praktikoje būtų ilgai trunkantis ir gana komplikuotas nepilnamečių teismo procesas su vaiko teisių apsauga.
Įvairių tokio tipo nesąmonių, kurios absurdiškai naiviai paliktos seriale, yra daug, bet visgi filmo eiga yra tokia, kad net ir šitokios nesąmonės visgi nesutrukdo.
Taip pat yra ir kitų, mažiau neesminių, bet visvien kartais padirginančių momentų, pvz., kai seriale galima išgirsti Extreme grupės gabalą "Play With Me", kuris bus išleistas [[1989]], nors pats serialas vaizduoja kokius nors [[1985]] ar panašius metus. Tiesa, gabalas visai geras. Tiek jau to su tais filmo suklydimais.




1 060

pakeitimų