Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Mokumentika: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: '''Mokumentika''' arba '''pseudodokumentika''' - tai nuo anglų kalbos pavadinimo "''Mockumentary''", kur būna filmai, savo turiniu kažkiek primentantys dokumentiką, bet išties netikrą, surežisuotą ir suvaidintą. Paprastai toksai mokumentinis stilius daromas tiktai tam, kad vaidybinis filmas atrodytų kiek natūraliau. Kad būtų įtikinamiau, būna filmuojama taip, lyg būtų tikra kamera, kuri gali pasikratyti, pasikraipyti ir...)
 
(Jokio skirtumo)

Dabartinė 10:45, 3 rugpjūčio 2023 versija

Mokumentika arba pseudodokumentika - tai nuo anglų kalbos pavadinimo "Mockumentary", kur būna filmai, savo turiniu kažkiek primentantys dokumentiką, bet išties netikrą, surežisuotą ir suvaidintą. Paprastai toksai mokumentinis stilius daromas tiktai tam, kad vaidybinis filmas atrodytų kiek natūraliau.

Kad būtų įtikinamiau, būna filmuojama taip, lyg būtų tikra kamera, kuri gali pasikratyti, pasikraipyti ir panašiai, o aktoriai gali pabendrauti su operatoriumi ar gali būti kokie nors pasėdėjimai, kur aktoriai kažką papasakoja, lyg dalyvautų kokiame nors realybės šou ar panašiai.

Mokumentika gali būti gana įvairi, o kartais - ir gerokai apgaulinga. Kaip pvz., kai vienas italų režisierius visiškai mokomentikos stiliumi sukūrė tokį filmą, kaip Cannibal Holocaust, tai baigėsi viskas jam tuo, kad policija jį tampė ir vyrukui vos neteko atsėdėt kalėjime už išgalvotus nusikaltimus.

Kitais atvejais mokumentika tiesiog truputį padidina visai nerealistiškų filmų ar serialų realumą. Kaip pvz., The Office seriale, kuris nuolat savo scenarijumi ir siužetais iškrenta už bet kokio realizmo ribų, pseudodokumentiniai momentai su aktorių interviavimu visgi įtikina žiūrovą, kad gal šitie kliedesiai visgi yra realybė.