Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kyborgas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Kyborgas - tai toksai žmogus ar gyvūnas, kuris yra papildomai pagerintas, į jį įkišant įvairių įrenginių. Tie įrenginiai vadinami implantais, nes implantuojami į žmogaus ar gyvūno organizmą.

Tipiniai šiuolaikiniai kyborgų atvejai - tai įvairūs asmenys, kuriems įsiūtas širdies stimuliatorius - elektroninis įrenginys, kuris stabilizuoja širdies darbą. Toksai paprastas įrenginys gerokai padidina žmogaus ilgaamžiškumą, pratęsia jo naudojimo periodą, pagerina kokybę ir sumažina gedimų, susijusių su širdies veikla, skaičių.

Kai kurie kiti implantai leidžia, pvz., panaudoti sekimo ir atpažinimo technologijas, juos kartais naudoja įvairūs turtuoliai, kurie nori, kad jei bus pagrobti ar kur nors šiaip pasimes, kad būtų surasti. Tokie implantai, pvz., gavę tam tikrą radijo signalą, gali atsakyti atsakomuoju signalu. Taip implantą turintis žmogus tampa kyborgu, kurio niekas negali niekur paslėpti.

Nuo seno žinomas ir dar vienas implantų variantas - dirbtiniai dantys su radijo imtuvais viduje. Tokie dantys šnipams leidžia priimti signalą iš tam tikru dažniu dirbančio radijo siųstuvo, o tada tą signalą perduoda per kaulus tiesiai į žmogaus klausos organus. Tokį dirbtinį dantį turintis žmogus gali aiškiai girdėti pranešimus iš valdymo centro, tačiau niekas daugiau tokių pranešimų neišgirsta.

Kai kurios naujesnės technologijos jau numato ir dar geresnius implantus, pvz., regėjimą atstatančius, skirtus neregiams. Tokie implantai veikia kaip video kameros, kurių paskirų pikselių signalai yra per laidus perduodami į skirtingas žmogaus smegenų zonas. Gaudamos tam tikrą dirginimą, per kurį laiką (trunkantį nuo kelių mėnesių iki kelių metų), žmogaus smegenys prisitaiko ir aklu iki tol buvęs žmogus išmoksta skirti mažo detalumo vaizdus ir pagal juos orientuotis aplinkoje. Tokios technologijos leidžia video kameras prijungti ir prie kitų žmonių smegenų, o taip pat panaudoti ir kameras, kurios mato kituose diapazonuose, pvz., infraraudonąjame.

Neabejotina, kad kuo daugiau randasi naujų technologijų, tuo daugiau rasis ir kyborgų, o jie bus vis tobulesni ir tobulesni.


Dar žr.