Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Graikiškos raidės

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Graikiška raidė)
Jump to navigation Jump to search
Graikiškos raidės visame gražume, galit pabandyti išmokti atmintinai, jei jau esate tokie gudrūs.

Graikų abėcėlė arba taip vadinamas graikiškas alfabetas - tai visokios graikiškos raidės, naudojamos mokslininkų tam, kad normalūs padorūs žmonės negalėtų suprasti nieko, ką tie mokslininkai prirašinėjo. O rašinėja jie tiesiog visokias nesąmones, taip kad kartais nesuprasi, kur ten parašė kažką protingo, o kur tiesiog kokios tai patyčios.

Labai retas žmogus težino, kad žodis abėcėlė yra nelietuviškas, o tiesiog banalus ir grubus vertalas iš graikų kalbos, kur buvo raidės "Alfa" ir "Beta", tai jas graikai sudėjo ir gavosi "alfabeta", kitaip tariant - alfabetas. Paskui šitas žodis buvo išverstas ir gavosi "abėcėlė".

O dar buvo toksai posakis "nuo alfos iki omegos", tai jis irgi buvo išverstas ir pasidarė "nuo A iki Z".

Visai jau nedaugelis težino, kad ir kvadratinės raidės kilo iš graikiškų raidžių, nes lotynų kalbos kažkokie tai senovės rusų metraštininkai išmokti nesugebėjo, o per girtumą dar ir tas pačias graikiškas raides išdarkė.

Dabartiniais gi laikais ta graikų abėcėlė žinoma dar dėl vieno nemalonaus dalyko - jos raidės naudojamos visokiems koronavirusams žymėti, tai pirma buvo kokia tai alfa, paskui parėjo delta, o dabar jau ir kažkoksai omikronas rodosi. Tai visi jau laukia ir nesulaukia, pakolei atsiras omega, nes po jos gal jau tų graikiškų raidžių pritruks ir nauji virusai tada nebesirodys.


Plačiau žinomos graikiškos raidės

Iš visų graikiškų raidžių kai kurios yra žinomos plačiau: