Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Alzheimerio liga

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Alzheimerio liga (liaudiškai dar vadinamas kaip Alzheimeris, kartais nelabai teisingai Alzhaimeris ar Alcheimeris ar kaip nors panašiai) - viena iš gana silpnai ištyrinėtų, neaiškios kilmės neurodegeneratyvinių ligų, kur po truputį ima irti neuronai ir jų jungtys. Dėl to irimo žmonės po truputį kvailėja, kol galų gale tampa visai silpno proto, nelabai pajėgūs savimi pasirūpinti, o galų gale ir numiršta. Būdinga demencinė simptomatika.

Vienas iš ligos keistumų - tai, kad kol žmogus nenumirė, neįmanoma nustatyti, ar jo patiriami sutrikimai kyla nuo Alzheimerio, nes tą nustatyti įmanoma, tik padarius smegenų autopsiją ir ištyrus daug pjūvių per mikroskopą. O šiaip tai nesimato, nuo ko ta demencija kyla.

Būdinga pakankamai tipinė ligos eiga:

  • Pirmiausiai žmogui ima darytis sunku išmokti naujų dalykų
  • Paskui žmogus ima užmiršinėti neseniai vykusius dalykus (nors vis dar prisimena senus įvykius)
  • Paskui žmogus jau nebeprisimena ir gana senų įvykių, o atsimena tik kasdienius ar darbinius įgūdžius bei jaunystės ar vaikystės atsiminimus
  • Galų gale žmogus pradeda marazmėti ir jau neatpažįsta žmonių, nesiorientuoja aplinkoje ir pasidaro visai nupušęs

Kartais Alzheimerio liga trunka nelabai ilgai ir per porą metų žmogus numiršta. O kartais ta liga gali tęstis ir kokį dešimtmetį. O nuo ko ji kyla - neaišku.

Savo simptomais į Alzheimerio ligą labai panaši dar ir galvos smegenų aterosklerozė ir dar keli susirgimai, tai jie labai dažnai su Alzheimeriu painiojami. Bet patikimai atskirti pavyksta tik po paciento mirties, tad ne visada lengvas tas diagnozavimas.