Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Intel 8080

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš 8080)
Jump to navigation Jump to search

8080 - pirmas pilnavertis 1974 metais išleistas, Intel sukurtas mikroprocesorius, kuris paskui tapo visos krūvos kitų proceosrių protėviu. 8080 buvo 8 bitų procesorius, visai geras kaip tam laikui, nes nieko geresnio išvis nelabai ir buvo. Kiek vėliau buvo išleista vos vos geresnė šio procesoriaus versija - Intel 8085.

Programiniame lygyje šitas procesorius buvo dalinai suderinamas su senesniu 8008 procesoriumi. Nors tieisogiai programos ir nedirbdavo, bet didesne dalimi jas buvo galima pertransliuoti, nes komandų sistema buvo panaši. Tačiau skirtingai nuo to ankstesniojo, 8080 jau buvo pilnavertis proceosrius, turintis savyje ir adresų registrą, ir kitus registrus, ir išvis pilnavertis daiktas, tinkamas kokiems nors kompiuteriams konstruoti.

Gan stipriai patobulinusi ir davedusi iki protingo lygio, vėliau kita firma, Zilog, šito procesoriaus pagrindu sukūrė legendinį Z80, kuris buvo suderinamas, tačiau žymiai žymiai patogesnis visiems reikalams.

Intel 8080 labiausiai pagarsėjo galgi tuo, kad tapo pagrindu Altair kompiuteriams, kurie faktiškai tapo pirmais mikrokompiuteriais, kurie būdavo įperkami eiliniams mėgėjams. Nuo jų ir prasidėjo šiuolaikinių asmeninių kompiuterių istorija.