Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Mąstymo nutrūkimas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Šperungas)
Jump to navigation Jump to search

Mąstymo nutrūkimas, dar taip vadinamas šperungas - čia kai netikėtai ima ir nutrūksta paciento mąstymas, šiam kažką bekalbant ar begalvojant. Paciento galvoje pasidaro visiškai tuščia ir jokios mintys nevyksta visiškai, nors bendras aplinkos suvokimas ir lieka. Praėjus kuriam laikui mąstymas vėl įsijungia ir pacientas pasidaro vėl kaip anksčiau.

Iš šalies toksai šperungas atrodo taip, kad pacientas kalba kažką ir staiga nutrūksta jo kalba. Ir tada pacientas kažkoksai apdujęs pasidaro, praradęs orientaciją, nepajėgus kažką spręsti, nemąstantis. Trunka toksai sustojimas labai įvairiai - gali praeiti ir per kelias sekundes, o gali tęstis ir kelias valandas, dienas, o išimtiniais atvejais ir dar ilgiau.

Būdinga, kad pas pacientą neatsiranda jokia amnezija: įvykius pacientas prisimena, tačiau sakosi, kad tiesiog galvoje pasidarė tuščia ir dingo visos mintys.

Objektyviai žvelgiant, šperungo metu paciento mąstymo gebėjimai krenta iki silpnaprotiško lygio - jis negeba nei skaityti, nei kažką įsivaizduoti, nei samprotauti, nei kažkokius sprendimus priimti. Elgsena suprimityvėja iki automatizmo, primenančio transą, gali pradėti reišktis neryškios stereotipijos.

Skirtingai nuo mąstymo sulėtėjimo, šperungas trunka paprastai žymiai trumpiau, įsijungia ir išsijungia kaip jungikliu - visiškai staiga. Skirtingai nuo minčių nutrūkimo, šperungas tęsiasi ilgai ir ne šiaip kokia mintis pavagiama iš jo, o visai mąstymas atsijungia.