Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Įtrauktumas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Įtrauktumas - dar vienas valdžiakalbės žodis, reiškiantis nelabai aišku ką. Sako, kad kažkoksai būna įtraukusis ugdymas, tvarioji įtrauktis bei darnusis įtrauktumas. Ką šios frazės reiškia - irgi niekas negali pasakyti ničnieko, nes supratimo apie tai niekas neturi. Bet užtat, be abejonės, kadangi beprasmės frazės skamba mįslingai, paslaptingai ir protingai, tai jas išsitraukia tai vienas, tai kitas valdininkas, pradeda jomis švaistytis, o aplinkiniai lieka nieko nesupratę, bet apduję ir nesusigaudantys.

Paprastai žodis "įtrauktumas" atsiranda ten, kur norisi kažką pasapalioti apie tai, kad "mes už kažką neatsakingi, bet turi dar kažkas ten įsitraukti, tai tada bus gerai". Kadangi apie savo neatsakingumą niekas negali pasakyti, nes tai reikš, kad darbas nedirbamas, o pasakyti, kad atsakingi kažkas, kas išties neatsakingi - irgi nesigauna, tai ir atsiranda toksai nieko nereiškiantis žodis, kuris ir kaišiojamas.

Įtrauktumo pavyzdžiai ir reali situacija:

  • Reikia didinti neįgaliųjų įtrauktumą į visuomenę - "mes nieko dėl neįgaliųjų nedarom, bet čia jie patys kalti, kad nieko nedaro, kad pateisintų mūsų nieko nedarymą"
  • Reikia didinti tėvų įtrauktumą į mokinių ugdymą - "mes prastai mokome vaikus, tai davai čia papasakokim, kad tėvai turi atlikti mokytojų funkcijas"
  • Turi būti didinamas visuomenės įtrauktumas - "mes toliau imituosim darbą ir darysim nesąmones, bet papasakosim, kad čia visuomenė neįsitraukia ir todėl ji kalta dėl nesąmonių"

Visais tokiais ir panašiais atvejais šitas nerišlus ir neaišku ką reiškiantis žodis yra panaudojamas tiesiog tam, kad papudrint ir pakabint makaronus, kodėl kažkas blogai, kodėl niekas nedaroma ir kodėl užsiimama visai ne tuo, kuo reikia ir taip toliau.

Dar žr.

  • Įtraukumas - čia matyt tas pats, bet paaiškinime sako, kad tai apie pelkę