Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


SR-71

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
22:59, 12 spalio 2022 versija, sukurta MHz (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''SR-71''', dar žinomas kaip '''Blackbird''' - legendinis ir greičiausias visų laikų pasaulyje serijinis lėktuvas. Ir dar ir ne tik greičiausiai, bet ir aukščiausiai iš visų skraidęs. Ir kartu didžiausiais nuotoliais skraidęs iš visų, kurie gebėjo skristi 2-3 Machų ar dar didesniu greičiu. Vėlyvesniais laikais šitas lėktuvas įsiminė visam pasauliui dėl savo išskirtinės formos ir juodos spalvos. Juoda spalva buvo parinkta ne šiaip sau - lėkt...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

SR-71, dar žinomas kaip Blackbird - legendinis ir greičiausias visų laikų pasaulyje serijinis lėktuvas. Ir dar ir ne tik greičiausiai, bet ir aukščiausiai iš visų skraidęs. Ir kartu didžiausiais nuotoliais skraidęs iš visų, kurie gebėjo skristi 2-3 Machų ar dar didesniu greičiu.

Vėlyvesniais laikais šitas lėktuvas įsiminė visam pasauliui dėl savo išskirtinės formos ir juodos spalvos. Juoda spalva buvo parinkta ne šiaip sau - lėktuvas skraidė taip greitai, kad nuo trinties į orą kai kurios jo dalys įkaisdavo tiek, kad imdavo švytėti. Taigi, juoda lėktuvo spalva padėdavo išspinduliuoti šilumą ir taip sumažinti lėktuvo temperatūrą.

Taip pat šis lėktuvas žinomas ir dėl kitos priežasties - realiai tai buvo pirmas pasaulyje serijinis nematomas lėktuvas. Nors pagal šiuolaikinį supratimą jo nematomumas buvo gana prastas, visgi anais laikais jo nesugebėdavo pamatyti daugelis sovietų naudotų radarų.

Daugybę metų SR-71 buvo įslaptintas, ir liko įslaptintu netgi iki šių laikų, nors su specialiomis sąlygomis kažkiek šių lėktuvų ir buvo perduota į muziejus. O reikalas buvo tas, kad dar apie 1960 kurtas lėktuvas buvo sukurtas su tokiu milžinišku kiekiu beprotiškai brangių specialių bandymų, konstrukcinių sprendimų ir taip toliau, kad tokios tyrimų programos iki šiol dar nėra atlikusi jokia kita pasaulio valstybė - tiktai JAV. Taigi, net ir šiais laikais daugelis konstrukcinių, technologinių ir kitokių smulkmenų yra įslaptintos. Kaip įslaptintos ir tikslios šių lėktuvų charakteristikos.

Čia dar reikia paminėti, kad SR-71 nebuvo sukurtas nuo nulio - prieš jį buvo sukurti dar keli superlėktuvai, gaminti mikroserijomis - A-12, M-21 ir YF-12A.


Yra žinomi tik keli serijomis gaminti SR-71 konkurentai:

  • English Electric Lightning - visiškai rekordinis britiškas naikintuvas, kuris sugebėjo perimti SR-71, kad ir kiek žemiau ir lėčiau skrisdamas
  • Mig-25 - rusiškas naikintuvas, kuris buvo specialiai kuriamas, kad galėtų perimdinėti SR-71, tačiau nebuvo labai sėkmingas
  • Concorde - keleivinis lėktuvas, kuris vienintelis galėjo bent jau lygintis su SR-71 savo greičiais dideliame skrydžio nuotolyje

Aišku, buvo dar vienas-kitas lėktuvas, galintis kokiomis nors charakteristikomis tegul ir ne aplenkti, bet bent jau lygintis su SR-71, bet tie lėktuvai jau nebuvo serijiniai, o buvo gaminami pavieniais vienetais, kaip kokie nors bandomieji modeliai.