Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Morfijus

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
16:05, 7 sausio 2012 versija, sukurta Fandorina (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Morfijus''' - senesniais laikais populiarus opiatas, šiais laikais gi beveik visuotinai išstumtas heroino. Priežastis paprasta: naudojant acto rūgšties anhi...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Morfijus - senesniais laikais populiarus opiatas, šiais laikais gi beveik visuotinai išstumtas heroino. Priežastis paprasta: naudojant acto rūgšties anhidridą, morfijus nesunkiai paverčiamas heroinu, kuris duoda ir stipresnę euforiją, ir reikia jo truputį mažiau, ir galų gale, heroinas sukelia dar gilesnę priklausomybę.

Bet ne visada taip buvo, štai todėl XIXa. daugiausiai narkomanų vartojo morfijų. Buvo ir tokia populiari mikstūra, vadinama Laudanumu - morfijaus tirpalas, kurį, beje, labai mėgdavo ir visokios moteriškės, nes šis pakeldavo nuotaiką per PMS, o klimakso metu apmalšindavo visokius skausmus. Daktarai todėl ir prirašinėdavo joms, nes pacientės pasidarydavo laimingos ir apsnūdusios.

Visgi beplintant morfijui, paaiškėjo, kad bandantiems mesti jį vartot, skausmai kyla nevaikiški, žmonėms klaikiai laužo kaulus, kamuoja silpnumas, o paskui ir smegenų aptemimai, kurių metu žmonės net ima daryti nusikaltimus, kad tiktai gautų dar vieną dozę. Štai tada įžymioji Bayer firma ir sukūrė nuo narkomanijos esą gydantį morfijaus pakaitalą - heroiną...

O dar senesni, sovietmečio daktarai prisimena, kad čia būdavo geriausias biznis iš to morfijaus: ligoniams leisdavo nuskausminimui visokius surogatus, tuo tarpu brangias morfino hidrochlorido ampules visas iki vienos parduodavo kam reikia po kelis rublius už vienetą narkotikų prekeiviams. Kai kurie taip per mėnesį bent kelis papildomus atlyginimus prisidurdavo, juolab kad kaina tų ampulių juodojoje rinkoje nuolat augo: prie Chruščiovo tebuvo gal rublis, o prie Gorbačiovo jau pasiekė ištisus 15. Aišku, tikri ligoniai tuo nesidžiaugė: tekdavo gydytojams mokėti klaikius kyšius, norint, kad nuskausminimas būtų normalus, o ne kokiu nors baralginu.