Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Moraliniai spazmai: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: '''Moraliniai spazmai''' - tai tokia dvasingumo apraiška, kur galvoje žmogui kažkas užsispaudžia taip, kad žmogus niekaip kažko negali padaryti, nors ir kaip bereikėtų. Kadangi užsispaudimas panašus į spazmus, tai ir vadinamas spazmais. Psichiatrijoje gana artimi reiškiniai vadinami dar ir kitais žodžiais - pvz., kompulsija, obsesija, anankazmas. Daugeliu atvejų su moraliniai spazmais pasireiškia ir bendras emocinis,...)
 
 
1 eilutė: 1 eilutė:
'''Moraliniai spazmai''' - tai tokia [[dvasingumas|dvasingumo]] apraiška, kur galvoje žmogui kažkas užsispaudžia taip, kad žmogus niekaip kažko negali padaryti, nors ir kaip bereikėtų. Kadangi užsispaudimas panašus į [[spazmai|spazmus]], tai ir vadinamas spazmais.
'''Moraliniai spazmai''' arba '''smegenų spazmai''' - tai tokia [[dvasingumas|dvasingumo]] apraiška, kur galvoje žmogui kažkas užsispaudžia taip, kad žmogus niekaip kažko negali padaryti, nors ir kaip bereikėtų. Kadangi užsispaudimas panašus į [[spazmai|spazmus]], tai ir vadinamas spazmais. Kadangi [[smegenys]] neturi jokių raumenų, tai išties tenai spazmai negali vykti, tačiau kadangi procesas pojūčiais kažkuo gali būti panašus, tai taip spazmais ir vadinamas.


Psichiatrijoje gana artimi reiškiniai vadinami dar ir kitais žodžiais - pvz., [[kompulsija]], [[obsesija]], [[anankazmas]]. Daugeliu atvejų su moraliniai spazmais pasireiškia ir bendras emocinis, psichinis ir fizinis [[negatyvizmas]].
Psichiatrijoje gana artimi reiškiniai vadinami dar ir kitais žodžiais - pvz., [[kompulsija]], [[obsesija]], [[anankazmas]]. Daugeliu atvejų su moraliniai spazmais pasireiškia ir bendras emocinis, psichinis ir fizinis [[negatyvizmas]].

Dabartinė 16:37, 4 sausio 2024 versija

Moraliniai spazmai arba smegenų spazmai - tai tokia dvasingumo apraiška, kur galvoje žmogui kažkas užsispaudžia taip, kad žmogus niekaip kažko negali padaryti, nors ir kaip bereikėtų. Kadangi užsispaudimas panašus į spazmus, tai ir vadinamas spazmais. Kadangi smegenys neturi jokių raumenų, tai išties tenai spazmai negali vykti, tačiau kadangi procesas pojūčiais kažkuo gali būti panašus, tai taip spazmais ir vadinamas.

Psichiatrijoje gana artimi reiškiniai vadinami dar ir kitais žodžiais - pvz., kompulsija, obsesija, anankazmas. Daugeliu atvejų su moraliniai spazmais pasireiškia ir bendras emocinis, psichinis ir fizinis negatyvizmas.

Moraliniai spazmai gali vykti su disforija, kai žmogus dar ir jaučia kaltės jausmą ar kokias kitas neigiamas emocijas, tačiau pasitaiko ir atvirkščių atvejų - kai moraliniai spazmai pareina su hiperkompensacine eurorija, pergalingais pareiškimais ir panašiai.