Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Kėdainių kunigaikštystė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Kėdainių respublika, de facto įkurta Kėdainiuose jau veik prieš dvidešimt metų. Jos idėjinis vadas ir prezidentas - Viktor Uspaskich. Nuosavos kariuomenės neturi (nebent kariuomene pavadintume kai kieno valdomą peraugusių pacukų grupuotę), vienašališkai yra įsivedę Lietuvos valiutą Litą. bl.

Valstybingumo bruožai, leidžiantys šiame teritoriniame vienete įžvelgti nepriklausomos valstybės požymius - tai realiai nepriklausoma nuo centrinės valdžios savivalda. Yra puikiai žinoma, kad Kėdainiai - tai valstybė valstybėje, kur ir teisėsauga, ir mokestinė sistema, ir visi sprendimai priimami nepriklausomai nuo centrinės Lietuvos valdžios. Mentalinio (ir pasekmingai- teritorinio) autonomiškumo, o gal ir individualaus Kėdainių-Uspaskainių valstybingumo bruožus taip pat atskleidžia toks faktas, kad pačiame miestelio centre-jaukiame senamiestyje-širdyje plakančioje laisvas privažiavimas prie viešosios paskirties pastatų ne visur įmanomas. Tosios gatvikės, kurios veda į Uspaskynę ar kur jau jose pačiose Uspaskynė įsikūrusi, užblokuotos kelio ženklais, draudžiančiais važinėtis. Ir nėr čia ko visokiems valkatoms pačiame centre grindinius trupinti. Gali sau norėt bandyt ir į viešbutį važiuoti, nieko nieko, per aplinkui atvažiuosi tiesiai į kiemą. kaip ir pridera žmogui, kuris tuoj susimokės už visas aukštos kokybės paslaugas. bl.

Kėdinių respublika garsėja savo agurkais ir prekyba jais. Klasta puolama didžialietuvininkų propagandos, bet ginkluotų susirėmimų pakolkas buvo išvengta, neskaitant to, kad dėl neva prekybos vogtais agurkais idėjinis Kėdainių respublikos vadas yra smarkiai puolamas teisėsaugos su antrankiais, dėl ko, it Dalai Lama, jis priverstas respublikai vadovauti per saugų atstumą. bl.