Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Epileptinis statusas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Epileptinis statusas (lot. status epilepticus) arba taip vadinama epileptinė būsena - čia kai didysis epilepsijos priepuolis vos tik spėja baigtis ar netgi nesibaigia dar, o jau išsyk naujas priepuolis prasideda ir taip vienas po kito tie priepuoliai eina.

Čia gali būti kažkiek skirtinga eiga - kartais pacientas spėja pasiekti sąmoningą būseną ir išsyk vėl iškrenta, o būna ir taip, kad netgi sąmonės neatgauna pilnai ir būna vis dar nespėjusioje pasibaigti trečioje didžiojo priepuolio stadijoje, kai vėl prasideda antroji. Dažnai pacientas taip ir neišeina iš kokio nors sąmonės aptemimo, soporo ar apdujimo, vis pereidamas į traukulius.

Neretai būna, kad prasidėjus epileptiniams statusui, pakyla ir paciento kūno temperatūra, pulsas padažnėja, arterinis kraujospūdis krinta, prasideda staigus ir stiprus prakaitavimas, širdies nepakankamumas, paskui ir plaučių uždegimas bei smegenų pabrinkimas. Žodžiu, paciento būklė pradeda sparčiai prastėti, o jei pagalba nesuteikiama laiku ar šiaip ten būsena blogesnė, tai viskas pasibaigia letaline baigtimi.