Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Broma

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Aušros vartai - tai garsiausia ir žinomiausia visos Lietuvos broma

Broma - tiesiog įvažiavimo arka kur nors į kiemą, kitaip tariant - kokie nors vartai ar panašiai, kur gali mašinos pravažiuoti ar žmonės praeiti. Dėl miesto specifikos broma nėra vadinami paprasti vartai ar varteliai, o vadinami tik tokie, kur po namu, po pastatu.

Bromos nuo seno turi daug įvairių socialinių funkcijų, kurios buvo daugiau ar mažiau paplitusios skirtingais istoriniais tarpsniais:

  • Bromoje, prispyrus reikalui, galima pamyžti, jei niekas nemato
  • Broma puikiai paslepia nuo lietaus
  • Bromoje mielai laukia plėšikai, kurie gali apiplėšti
  • Kartais bromoje gali laukti ir koks nors prievartautojas, kuris gali išprievartauti
  • Broma gali būti pavėsis jūsų mašinai (tiesa, niekas tada per bromą nepravažiuos)

Iš to, kaip sako žodį "broma", labai lengvai atpažįstami visi nevilniečiai: esmė ta, kad visokie kaimiečiai privažiuoja ir paskui nugirsta ir nemoka net pasakyti normaliai, ir tada sako "bromas" ir galvoja, kad taip ir reikia.

Vilniuje kažkur netgi atsidarė kabokas, kurio savininkai, nemokantys vilniešiškai, pavadino jį - "bromas" ir užrašą užrašė pseudožydiškom raidėm, nes įsivaizduoja, kad tai esą gal hebrajų kalba, o gal koks jidiš, o gal ir išvis suvisam sanskritas. Tai čia informuojam, kad žodis "broma" yra moteriškos lyties (nes tai yra anga, skylė, asilo galvos jūs!), ir šitas žodis yra kilęs iš lenkiško "brama", nes lenkų kalboje tasai "brama" reiškia vartus.

Privažiuoja kaimiečių iš visokio Kauno ir Panevėžio ir įsivaizduoja paskui, kad jie viską žino, ir daro nesąmones, ir šneka ne kaip vilniečiai.