Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Pradžia-Rinktinis2: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 
(nerodoma 8 tarpinės versijos, sukurtos 4 naudotojų)
1 eilutė: 1 eilutė:
[[Vaizdas:Fallout-kompiuterinis_zaidimas_geimas.jpg|300px|thumb|Fallout visada buvo geras geimas, bet skirtingos versijos buvo skirtingo gerumo.]]
[[Vaizdas:Schrodinger_cat.jpg|300px|thumb|Šriodingerio katinas - tai tas, kuris yra tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, kitaip tariant - zombis.]]
[[Fallout]] geimas turėjo daug visokių pavidalų su vis naujomis ir naujomis istorijomis. Visur visgi būdavo bendra ta pati aplinka: atsipeikėji kažkaip pasaulyje po [[III Pasaulinis karas|III Pasaulinio karoo]], o ten - nieko gero nėra, viskas radioaktyvu, pilna kažkokių mutavusių [[žiurkės|žiurkių]], [[zombiai|zombių]] ir ginkluotų [[narkomanai|narkomanų]], o visame tame dar reikia ir išgyvent.
Kartą toksai vokiečių [[kvantinė mechanika|kvantinės mechanikos]] mokslininkas Erwin Schrödinger, lietuviškai dar žinomas kaip Ervinas Šriodingeris, bandė išsiaiškinti, kaip ten yra su tomis kvantinėmis dalelėmis, kurios gali būti arba nuskaitytos ir sužinotos, bet nepaveikti kažko, arba paveikti kažką, bet liktų nenuskaitytos ir nesužinotos, ar tai kažkaip atvirkščiai.


Taigi, imi pagalį į rankas ir eini kažkur per dykras, mušdamas žiurkes, slapstydamasis nuo narkomanų ir panašiai. Po truputį renki visokias šiukšles, iš tų šiukšlių daraisi ginklus ir ilgainiui tampi visai kieta pana ar bachūru. Taip po truputį kažką ir pasieki - paprastai [[pinigai|pinigų]] prisirenki, dar geresnių ginklų, gal dar šarvų ir panašiai, gal dar kokį nors robotą pasigauni į kompaniją, o galų gale visus sumuši ir laimi. Arba ne.
Kadangi kvantinė mechanika jokiu [[sveikas protas|sveiku protu]] nepasižymi, tai jos dėsniai buvo visiškai kiti, tai ir Ervinas Šriodingeris išvedė čia, kad pasirodo, galima sukonstruoti įrenginį, kuriame kokia tai kvantinė dalelė, paskleista kažkokio [[radioaktyvumas|radioaktyvios medžiagos]] izotopo, pataikys į kažkokį daviklį, prijungtą prie nuodų kapsulės, ko pasekoje nuodai arba išsilies į dėžę, kurioje yra [[katinas]], arba neišsilies. Bet tą sužinoti galima bus tiktai po to, kai dėžę atidarysim ir ištrauksim katiną, kuris bus gyvas arba ne. O tuo tarpu pakolei dėžės neatidarysim, katinas bus tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, nes [[juodoji dėžė]] neleis nuspėti jo būsenos.


Kai kurios Fallout versijos pasižymėjo fantastiškai gerais (bet vietomis visvien pagadintais) siužetais, pvz., kaip [[Fallout: New Vegas]] su papildymais. Kitos gi versijos labiau buvo apie kažkokių ten gyvenviečių kūrimą ir atkūrinėjimą, kaip kad [[Fallout 4]]. Žodžiu, variantų daug. Kas įdomu - net visiškai priešistorinės Fallout versijos pakankamai įdomios, kad netgi prieš daugybę metų kurti variantai kabintų dėl siužeto.
Kuriems galams Šriodingeriui šitam eksperimentui prireikė katinų - [[bala žino]], bet visokie gyvūnų mylėtojai ant jo už tai iki šiolei yra baisiai pikti.


'''[[Fallout|Daugiau apie įvairias Fallout versijas]]'''
Tiesa, kai čia dar nepasitenkinimą reiškia ir kai kurios [[feministės]], kurios sako, kad bandymus Šriodingeris darė ne su katinu bet su su [[katė|kate]].
 
 
'''[[Šriodingerio katinas|Daugiau apie Šriodingerio katiną]]'''
<noinclude>[[category:Pirmo puslapio skaidymo šablonai|{{PAGENAME}}]]</noinclude>
<noinclude>[[category:Pirmo puslapio skaidymo šablonai|{{PAGENAME}}]]</noinclude>

Dabartinė 15:31, 11 gruodžio 2023 versija

Šriodingerio katinas - tai tas, kuris yra tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, kitaip tariant - zombis.

Kartą toksai vokiečių kvantinės mechanikos mokslininkas Erwin Schrödinger, lietuviškai dar žinomas kaip Ervinas Šriodingeris, bandė išsiaiškinti, kaip ten yra su tomis kvantinėmis dalelėmis, kurios gali būti arba nuskaitytos ir sužinotos, bet nepaveikti kažko, arba paveikti kažką, bet liktų nenuskaitytos ir nesužinotos, ar tai kažkaip atvirkščiai.

Kadangi kvantinė mechanika jokiu sveiku protu nepasižymi, tai jos dėsniai buvo visiškai kiti, tai ir Ervinas Šriodingeris išvedė čia, kad pasirodo, galima sukonstruoti įrenginį, kuriame kokia tai kvantinė dalelė, paskleista kažkokio radioaktyvios medžiagos izotopo, pataikys į kažkokį daviklį, prijungtą prie nuodų kapsulės, ko pasekoje nuodai arba išsilies į dėžę, kurioje yra katinas, arba neišsilies. Bet tą sužinoti galima bus tiktai po to, kai dėžę atidarysim ir ištrauksim katiną, kuris bus gyvas arba ne. O tuo tarpu pakolei dėžės neatidarysim, katinas bus tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, nes juodoji dėžė neleis nuspėti jo būsenos.

Kuriems galams Šriodingeriui šitam eksperimentui prireikė katinų - bala žino, bet visokie gyvūnų mylėtojai ant jo už tai iki šiolei yra baisiai pikti.

Tiesa, kai čia dar nepasitenkinimą reiškia ir kai kurios feministės, kurios sako, kad bandymus Šriodingeris darė ne su katinu bet su su kate.


Daugiau apie Šriodingerio katiną