Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Pradžia-Rinktinis2: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 
(nerodoma 11 tarpinių versijų, sukurtų 6 naudotojų)
1 eilutė: 1 eilutė:
[[Vaizdas:Lenco_audio_sistema_komponentine.jpg|300px|thumb|Geras [[audio centras]] atrodo taip, kad bet kas gali pavydėti, nes tai kaip visai jau [[kosTmosas]] kažkoks.]]
[[Vaizdas:Schrodinger_cat.jpg|300px|thumb|Šriodingerio katinas - tai tas, kuris yra tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, kitaip tariant - zombis.]]
Šiais laikais kaip reikiant prisiveisė įvairių [[audiofilai|audiofilų]], kurie tikrai puikiai vertina seną [[muzika|muziką]] ir jai atkurti skirtą [[audio aparatūra|audio aparatūrą]]. Taigi, kadangi visi žino, kad viskas, kas nauja, yra bloga, o viskas, kas sena, yra gera, tai jau atgimė ir nauja muzikos įrangos mada - rinkti visokius senus daiktus ir jų klausytis.
Kartą toksai vokiečių [[kvantinė mechanika|kvantinės mechanikos]] mokslininkas Erwin Schrödinger, lietuviškai dar žinomas kaip Ervinas Šriodingeris, bandė išsiaiškinti, kaip ten yra su tomis kvantinėmis dalelėmis, kurios gali būti arba nuskaitytos ir sužinotos, bet nepaveikti kažko, arba paveikti kažką, bet liktų nenuskaitytos ir nesužinotos, ar tai kažkaip atvirkščiai.


Aišku, įvairūs [[sovietmetis|sovietmetį]] menantys veikėjai neretai pasako, kad [[prie ruso buvo geriau]], o todėl kokia nors [[Radiotehnika]] ar [[Vilma]] su kažkokiomis [[S-30]] ar [[S-90]] kolonėlėmis yra geriausia, galima rasti. Vienok su tuo nesutinka įvairūs [[hipsteriai]] bei naujesnės kartos veikėjai, kurie turi kitą nuomonę.
Kadangi kvantinė mechanika jokiu [[sveikas protas|sveiku protu]] nepasižymi, tai jos dėsniai buvo visiškai kiti, tai ir Ervinas Šriodingeris išvedė čia, kad pasirodo, galima sukonstruoti įrenginį, kuriame kokia tai kvantinė dalelė, paskleista kažkokio [[radioaktyvumas|radioaktyvios medžiagos]] izotopo, pataikys į kažkokį daviklį, prijungtą prie nuodų kapsulės, ko pasekoje nuodai arba išsilies į dėžę, kurioje yra [[katinas]], arba neišsilies. Bet tą sužinoti galima bus tiktai po to, kai dėžę atidarysim ir ištrauksim katiną, kuris bus gyvas arba ne. O tuo tarpu pakolei dėžės neatidarysim, katinas bus tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, nes [[juodoji dėžė]] neleis nuspėti jo būsenos.


Aišku, galų gale visi sutaria, kad seniai negaminamos, seniai supuvę ir dėl pernelyg subtilios konstrukcijos nepataisomai pagedę [[Nakamichi]] firmos [[kasetinės dekos]] yra geriausia, ką tik kažkas yra sugalvojęs. Bet visvien tie [[magnetofonai]] prasti, nes geras garsas yra tiktai iš [[vinilai|vinilų]] ir atkuriamas [[patefonai|patefonais]]. O taip pat geriausi yra kokie nors [[McIntosh]] gamybos [[stiprintuvai]] ir dar labai geri yra [[Grundig]] gaminti [[radijo imtuvai]], nes su jais iki šiol dar girdisi [[Liuksemburgo radijas]] (išties jau nuo [[1992]] nesigirdi ir niekam tie Grundig imtuvai neįdomūs, bet ką ten paaiškinsi visokiems [[seni perdylos|seniems perdyloms]], kurie jau dabarties nuo savo prisiminimų nebeskiria).
Kuriems galams Šriodingeriui šitam eksperimentui prireikė katinų - [[bala žino]], bet visokie gyvūnų mylėtojai ant jo už tai iki šiolei yra baisiai pikti.


Aišku, dar labiau pasigilinus, paaiškėja, kad visgi svarbiausias ir reikalingiausias dalykas yra [[audiofilinis kabelis]], nes jeigu netyčia kažkur kabelis bus prastas, tai garsas susigadins ir suluš. Tik tikras audiofilinis kabelis duoda [[šiltas lempinis garsas|šiltą lempinį garsą]].
Tiesa, kai čia dar nepasitenkinimą reiškia ir kai kurios [[feministės]], kurios sako, kad bandymus Šriodingeris darė ne su katinu bet su su [[katė|kate]].


Visgi Pipedija čia nori atkreipti dėmesį į vieną labai svarbų dalyką: vienintelė aparatūra, kur garsas būdavo įrašomas tiesiogiai, o paskui be jokių viską iškraipančių elektronikų, tai buvo [[gramofonai]] su 78 greičio plokštelėmis. Tik tokia aparatūra duoda tikrai natūralų ir neatkartojamą skambesį iš praeities.


 
'''[[Šriodingerio katinas|Daugiau apie Šriodingerio katiną]]'''
'''[[Audiofilai|Daugiau apie audiofilus]]'''
<noinclude>[[category:Pirmo puslapio skaidymo šablonai|{{PAGENAME}}]]</noinclude>
<noinclude>[[category:Pirmo puslapio skaidymo šablonai|{{PAGENAME}}]]</noinclude>

Dabartinė 15:31, 11 gruodžio 2023 versija

Šriodingerio katinas - tai tas, kuris yra tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, kitaip tariant - zombis.

Kartą toksai vokiečių kvantinės mechanikos mokslininkas Erwin Schrödinger, lietuviškai dar žinomas kaip Ervinas Šriodingeris, bandė išsiaiškinti, kaip ten yra su tomis kvantinėmis dalelėmis, kurios gali būti arba nuskaitytos ir sužinotos, bet nepaveikti kažko, arba paveikti kažką, bet liktų nenuskaitytos ir nesužinotos, ar tai kažkaip atvirkščiai.

Kadangi kvantinė mechanika jokiu sveiku protu nepasižymi, tai jos dėsniai buvo visiškai kiti, tai ir Ervinas Šriodingeris išvedė čia, kad pasirodo, galima sukonstruoti įrenginį, kuriame kokia tai kvantinė dalelė, paskleista kažkokio radioaktyvios medžiagos izotopo, pataikys į kažkokį daviklį, prijungtą prie nuodų kapsulės, ko pasekoje nuodai arba išsilies į dėžę, kurioje yra katinas, arba neišsilies. Bet tą sužinoti galima bus tiktai po to, kai dėžę atidarysim ir ištrauksim katiną, kuris bus gyvas arba ne. O tuo tarpu pakolei dėžės neatidarysim, katinas bus tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, nes juodoji dėžė neleis nuspėti jo būsenos.

Kuriems galams Šriodingeriui šitam eksperimentui prireikė katinų - bala žino, bet visokie gyvūnų mylėtojai ant jo už tai iki šiolei yra baisiai pikti.

Tiesa, kai čia dar nepasitenkinimą reiškia ir kai kurios feministės, kurios sako, kad bandymus Šriodingeris darė ne su katinu bet su su kate.


Daugiau apie Šriodingerio katiną