Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Pradžia-Rinktinis2: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 
(nerodoma 15 tarpinių versijų, sukurtų 8 naudotojų)
1 eilutė: 1 eilutė:
[[Vaizdas:Rusiskos_masinos_evoliucija.jpg|300px|thumb|right|[[Rusiškos mašinos]] visame pasaulyje garsėja tiesiog neįtikėtinu atsilikimu.]]
[[Vaizdas:Schrodinger_cat.jpg|300px|thumb|Šriodingerio katinas - tai tas, kuris yra tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, kitaip tariant - zombis.]]
Per tą laiką, kai visas pasaulis bandė kurti nuosavas [[mašinos|mašinas]], Rusija ne tiek kūrė, kiek kopijavo, ir dar su baisiausiu atsilikimu.
Kartą toksai vokiečių [[kvantinė mechanika|kvantinės mechanikos]] mokslininkas Erwin Schrödinger, lietuviškai dar žinomas kaip Ervinas Šriodingeris, bandė išsiaiškinti, kaip ten yra su tomis kvantinėmis dalelėmis, kurios gali būti arba nuskaitytos ir sužinotos, bet nepaveikti kažko, arba paveikti kažką, bet liktų nenuskaitytos ir nesužinotos, ar tai kažkaip atvirkščiai.


Kiek beieškotume kokių nors rusiškų mašinų, tiesiog neįmanoma jų tarpe rasti nei vienos, kuri būtų originaliai sukurta nuo pradžių iki galo pačioje Rusijoje. Atvirkščiai - tos mašinos yra tiesiog labai ar nelabai sėkmingos Vakarietiškų mašinų kopijos, o skirtumai, kurie atsiranda - ne dėl to, kad būtų kažką pagerinę, o tik dėl to, kad išvis nepavyko ir teko kažkurias dalis keisti prastesnėmis.
Kadangi kvantinė mechanika jokiu [[sveikas protas|sveiku protu]] nepasižymi, tai jos dėsniai buvo visiškai kiti, tai ir Ervinas Šriodingeris išvedė čia, kad pasirodo, galima sukonstruoti įrenginį, kuriame kokia tai kvantinė dalelė, paskleista kažkokio [[radioaktyvumas|radioaktyvios medžiagos]] izotopo, pataikys į kažkokį daviklį, prijungtą prie nuodų kapsulės, ko pasekoje nuodai arba išsilies į dėžę, kurioje yra [[katinas]], arba neišsilies. Bet tą sužinoti galima bus tiktai po to, kai dėžę atidarysim ir ištrauksim katiną, kuris bus gyvas arba ne. O tuo tarpu pakolei dėžės neatidarysim, katinas bus tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, nes [[juodoji dėžė]] neleis nuspėti jo būsenos.


Pačiais geriausiais atvejais SSRS visgi bent jau kažką sumokėdavo Vakarų firmoms ir pradėdavo gaminti licencinę kopiją. Tokiu atveju mašinos būdavo bent jau gerokai kokybiškesnės. Blogesniais atvejais gaudavosi išvis grubūs ir baisūs pasenusių vakarietiškų modelių pamėgdžiojimai. Kaip pvz., [[Volga]] buvo ne kas kita, o vieno iš [[Opel Rekord]] pamėgdžiojimas. [[Zaporožietis]] buvo pamėgdžiotas [[FIAT 500]]. O stalininiais laikais sukurti [[Moskvič 400]] buvo tiesiog [[Opel Kadett]], o [[Pobieda]] - [[Opel Kapitan]].
Kuriems galams Šriodingeriui šitam eksperimentui prireikė katinų - [[bala žino]], bet visokie gyvūnų mylėtojai ant jo už tai iki šiolei yra baisiai pikti.


Kad ir kiek bebandė Rusija kažkaip tas savo mašinas tobulinti, nieko nesigaudavo. Tipiška sovietinė mašina būdavo sugedusi dar gamykloje, tad pirmas dalykas, kurį darydavo žmonės, kuriems pasisekdavo įsigyti mašiną - tai ją taisydavo. Bet ir po [[SSRS]] žlugimo situacija nelabai tepasikeitė.
Tiesa, kai čia dar nepasitenkinimą reiškia ir kai kurios [[feministės]], kurios sako, kad bandymus Šriodingeris darė ne su katinu bet su su [[katė|kate]].


Istorija mena paskutinius bandymus eksportuoti [[Lada]] mašinas iš Rusijos į [[Lietuva|Lietuvą]] maždaug [[2000]] metais: rusų gamintojai neįtikėtinai mažomis kainomis siūlė [[Niva]] visureigius, jų nemažai įmonių prisipirko, tačiau jau po poros-trejeto mėnesių beveik niekas iš visureigių nevažiavo - visi buvo sugedę. Garantinį remontą įpareigotas atlikti pardavėjas nieko nepataisė, o tiesiog subankrutavo ir visas rusiškų mašinų biznis užsilenkė.


 
'''[[Šriodingerio katinas|Daugiau apie Šriodingerio katiną]]'''
'''[[Rusiškos mašinos|Daugiau apie rusiškas mašinas]]'''
<noinclude>[[category:Pirmo puslapio skaidymo šablonai|{{PAGENAME}}]]</noinclude>
<noinclude>[[category:Pirmo puslapio skaidymo šablonai|{{PAGENAME}}]]</noinclude>

Dabartinė 15:31, 11 gruodžio 2023 versija

Šriodingerio katinas - tai tas, kuris yra tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, kitaip tariant - zombis.

Kartą toksai vokiečių kvantinės mechanikos mokslininkas Erwin Schrödinger, lietuviškai dar žinomas kaip Ervinas Šriodingeris, bandė išsiaiškinti, kaip ten yra su tomis kvantinėmis dalelėmis, kurios gali būti arba nuskaitytos ir sužinotos, bet nepaveikti kažko, arba paveikti kažką, bet liktų nenuskaitytos ir nesužinotos, ar tai kažkaip atvirkščiai.

Kadangi kvantinė mechanika jokiu sveiku protu nepasižymi, tai jos dėsniai buvo visiškai kiti, tai ir Ervinas Šriodingeris išvedė čia, kad pasirodo, galima sukonstruoti įrenginį, kuriame kokia tai kvantinė dalelė, paskleista kažkokio radioaktyvios medžiagos izotopo, pataikys į kažkokį daviklį, prijungtą prie nuodų kapsulės, ko pasekoje nuodai arba išsilies į dėžę, kurioje yra katinas, arba neišsilies. Bet tą sužinoti galima bus tiktai po to, kai dėžę atidarysim ir ištrauksim katiną, kuris bus gyvas arba ne. O tuo tarpu pakolei dėžės neatidarysim, katinas bus tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, nes juodoji dėžė neleis nuspėti jo būsenos.

Kuriems galams Šriodingeriui šitam eksperimentui prireikė katinų - bala žino, bet visokie gyvūnų mylėtojai ant jo už tai iki šiolei yra baisiai pikti.

Tiesa, kai čia dar nepasitenkinimą reiškia ir kai kurios feministės, kurios sako, kad bandymus Šriodingeris darė ne su katinu bet su su kate.


Daugiau apie Šriodingerio katiną