Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Pradžia-Rinktinis2: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(nerodoma 19 tarpinių versijų, sukurtų 10 naudotojų)
1 eilutė: 1 eilutė:
[[Vaizdas:Daimler_limuzinas-masina-1970.jpg|300px|thumb|right|Daimler firmos limuzinas - net iš išvaizdos, iš priekinių durelių dydžio galima nujausti, kad nelabai patogiai vairuojama mašina.]]
[[Vaizdas:Schrodinger_cat.jpg|300px|thumb|Šriodingerio katinas - tai tas, kuris yra tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, kitaip tariant - zombis.]]
Daugelis įsivaizduoja, kad limuzinas - tai prabangos ir patogumo etalonas. Teisybės tame yra, bet tik truputį. Išties gi limuzinas - tai tokia mašina, kur tarp vairuotojo ir gale sėdinčių keleivių yra pertvara. Taigi, dauguma mašinų, kurių savininkai įsivaizduoja, kad tai limuzinai, labai klysta, nes ten ne limuzinai, o [[sedanai]].
Kartą toksai vokiečių [[kvantinė mechanika|kvantinės mechanikos]] mokslininkas Erwin Schrödinger, lietuviškai dar žinomas kaip Ervinas Šriodingeris, bandė išsiaiškinti, kaip ten yra su tomis kvantinėmis dalelėmis, kurios gali būti arba nuskaitytos ir sužinotos, bet nepaveikti kažko, arba paveikti kažką, bet liktų nenuskaitytos ir nesužinotos, ar tai kažkaip atvirkščiai.


Aišku, kai kada sedanas irgi gali būti perdirbamas į limuziną, bet ar to reikia?
Kadangi kvantinė mechanika jokiu [[sveikas protas|sveiku protu]] nepasižymi, tai jos dėsniai buvo visiškai kiti, tai ir Ervinas Šriodingeris išvedė čia, kad pasirodo, galima sukonstruoti įrenginį, kuriame kokia tai kvantinė dalelė, paskleista kažkokio [[radioaktyvumas|radioaktyvios medžiagos]] izotopo, pataikys į kažkokį daviklį, prijungtą prie nuodų kapsulės, ko pasekoje nuodai arba išsilies į dėžę, kurioje yra [[katinas]], arba neišsilies. Bet tą sužinoti galima bus tiktai po to, kai dėžę atidarysim ir ištrauksim katiną, kuris bus gyvas arba ne. O tuo tarpu pakolei dėžės neatidarysim, katinas bus tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, nes [[juodoji dėžė]] neleis nuspėti jo būsenos.


Limuzinai būdavo kuriami tam, kad gale, apie nieką negalvodami ir niekuo nesirūpindami, patogiai galėtų jaustis keleiviai. Tai todėl keleiviams vietos tenai visada būna daug, bet ta vieta sukuriama, atėmus vietą iš vairuotojo. O kas lieka vairuotojui? Ogi tiek mažai, kad beveik nieko nelieka.
Kuriems galams Šriodingeriui šitam eksperimentui prireikė katinų - [[bala žino]], bet visokie gyvūnų mylėtojai ant jo už tai iki šiolei yra baisiai pikti.


Štai vienais iš klasikinių, prabangiausių [[Daimler]] limuzinų pavažiavę vairuotojai paskui sako, kad kaip taip gali būti, kad netgi [[zapukas]] yra patogesnis ir erdvesnis vairuoti? O taigi taip ir yra - nėra čia ko vairuotojui daug vietos užimti, nes geriau tegul keleiviams būna papildomi 20cm kojoms, ir visai nesvarbu, kad vairuotojas sėdės į ožio ragą suriestas.
Tiesa, kai čia dar nepasitenkinimą reiškia ir kai kurios [[feministės]], kurios sako, kad bandymus Šriodingeris darė ne su katinu bet su su [[katė|kate]].


Tikrai prabangios mašinos yra skirtos ne vairuotojams, o keleiviams.


 
'''[[Šriodingerio katinas|Daugiau apie Šriodingerio katiną]]'''
'''[[Limuzinas|Daugiau apie limuzinus]]'''
<noinclude>[[category:Pirmo puslapio skaidymo šablonai|{{PAGENAME}}]]</noinclude>
<noinclude>[[category:Pirmo puslapio skaidymo šablonai|{{PAGENAME}}]]</noinclude>

15:31, 11 gruodžio 2023 versija

Šriodingerio katinas - tai tas, kuris yra tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, kitaip tariant - zombis.

Kartą toksai vokiečių kvantinės mechanikos mokslininkas Erwin Schrödinger, lietuviškai dar žinomas kaip Ervinas Šriodingeris, bandė išsiaiškinti, kaip ten yra su tomis kvantinėmis dalelėmis, kurios gali būti arba nuskaitytos ir sužinotos, bet nepaveikti kažko, arba paveikti kažką, bet liktų nenuskaitytos ir nesužinotos, ar tai kažkaip atvirkščiai.

Kadangi kvantinė mechanika jokiu sveiku protu nepasižymi, tai jos dėsniai buvo visiškai kiti, tai ir Ervinas Šriodingeris išvedė čia, kad pasirodo, galima sukonstruoti įrenginį, kuriame kokia tai kvantinė dalelė, paskleista kažkokio radioaktyvios medžiagos izotopo, pataikys į kažkokį daviklį, prijungtą prie nuodų kapsulės, ko pasekoje nuodai arba išsilies į dėžę, kurioje yra katinas, arba neišsilies. Bet tą sužinoti galima bus tiktai po to, kai dėžę atidarysim ir ištrauksim katiną, kuris bus gyvas arba ne. O tuo tarpu pakolei dėžės neatidarysim, katinas bus tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, nes juodoji dėžė neleis nuspėti jo būsenos.

Kuriems galams Šriodingeriui šitam eksperimentui prireikė katinų - bala žino, bet visokie gyvūnų mylėtojai ant jo už tai iki šiolei yra baisiai pikti.

Tiesa, kai čia dar nepasitenkinimą reiškia ir kai kurios feministės, kurios sako, kad bandymus Šriodingeris darė ne su katinu bet su su kate.


Daugiau apie Šriodingerio katiną