Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Pradžia-Rinktinis2: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(nerodoma 56 tarpinės versijos, sukurtos 19 naudotojų)
1 eilutė: 1 eilutė:
[[Vaizdas:Edita_krakauskaite_01.jpg|250px|thumb|left|[[Pipedijos Redagcinė Kolegija]] praneša, kad buvę vadovai atleisti iš darbo, o dabar vadovauja [[Edita Krakauskaitė]]!!!]]
[[Vaizdas:Schrodinger_cat.jpg|300px|thumb|Šriodingerio katinas - tai tas, kuris yra tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, kitaip tariant - zombis.]]
Kartą toksai vokiečių [[kvantinė mechanika|kvantinės mechanikos]] mokslininkas Erwin Schrödinger, lietuviškai dar žinomas kaip Ervinas Šriodingeris, bandė išsiaiškinti, kaip ten yra su tomis kvantinėmis dalelėmis, kurios gali būti arba nuskaitytos ir sužinotos, bet nepaveikti kažko, arba paveikti kažką, bet liktų nenuskaitytos ir nesužinotos, ar tai kažkaip atvirkščiai.


== [[Edita Krakauskaitė]] nuo šiolei yra vadovė ==
Kadangi kvantinė mechanika jokiu [[sveikas protas|sveiku protu]] nepasižymi, tai jos dėsniai buvo visiškai kiti, tai ir Ervinas Šriodingeris išvedė čia, kad pasirodo, galima sukonstruoti įrenginį, kuriame kokia tai kvantinė dalelė, paskleista kažkokio [[radioaktyvumas|radioaktyvios medžiagos]] izotopo, pataikys į kažkokį daviklį, prijungtą prie nuodų kapsulės, ko pasekoje nuodai arba išsilies į dėžę, kurioje yra [[katinas]], arba neišsilies. Bet tą sužinoti galima bus tiktai po to, kai dėžę atidarysim ir ištrauksim katiną, kuris bus gyvas arba ne. O tuo tarpu pakolei dėžės neatidarysim, katinas bus tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, nes [[juodoji dėžė]] neleis nuspėti jo būsenos.
Daugiau jau nebus tokių atvejų, kaip kažkoks veikėjas, kuris atėjo ir ieškojo kažkokios [[teisybė|teisybės]], rašinėdamas kliedesius. Dabar viskas bus kitaip.


Pipedijos vairą į savo rankas perima puiki vadovė, gerai žinanti visokias [[vadyba|vadybos]] paslaptis, turinti puikų [[humoras|humoro]] jausmą ir begalę energijos. [[Edita Krakauskaitė]] dabar suvaldys viską, kas tiktai buvo ir bus. Nors darbas laukia nelengvas, tačiau talentinga organizatorė, aktorė, dainininkė ir menininkė žinos, kaip padaryti, kad ligšiol buvusi beviltiška betvarkė pagerėtų.
Kuriems galams Šriodingeriui šitam eksperimentui prireikė katinų - [[bala žino]], bet visokie gyvūnų mylėtojai ant jo už tai iki šiolei yra baisiai pikti.


Štai dabar jau visi pokyčiai įsisuks ir pagaliau padorūs žmonės galės atsikvėpti, kad kažkokie [[pusmoksliai]] čia nevaizduotų protingų, o turinio kokybė galėtų kilti viršun. Todėl dabar [[Pipedija]] kviečia visus pasveikinti šiuos teigiamus pasikeitimus!
Tiesa, kai čia dar nepasitenkinimą reiškia ir kai kurios [[feministės]], kurios sako, kad bandymus Šriodingeris darė ne su katinu bet su su [[katė|kate]].




'''[[Paralelinė Visata|Daugiau apie Paralelinę Visatą, kurioje gyvena Pipedija]]'''<noinclude>[[category:Pirmo puslapio skaidymo šablonai|
'''[[Šriodingerio katinas|Daugiau apie Šriodingerio katiną]]'''
{{PAGENAME}}]]</noinclude>
<noinclude>[[category:Pirmo puslapio skaidymo šablonai|{{PAGENAME}}]]</noinclude>

15:31, 11 gruodžio 2023 versija

Šriodingerio katinas - tai tas, kuris yra tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, kitaip tariant - zombis.

Kartą toksai vokiečių kvantinės mechanikos mokslininkas Erwin Schrödinger, lietuviškai dar žinomas kaip Ervinas Šriodingeris, bandė išsiaiškinti, kaip ten yra su tomis kvantinėmis dalelėmis, kurios gali būti arba nuskaitytos ir sužinotos, bet nepaveikti kažko, arba paveikti kažką, bet liktų nenuskaitytos ir nesužinotos, ar tai kažkaip atvirkščiai.

Kadangi kvantinė mechanika jokiu sveiku protu nepasižymi, tai jos dėsniai buvo visiškai kiti, tai ir Ervinas Šriodingeris išvedė čia, kad pasirodo, galima sukonstruoti įrenginį, kuriame kokia tai kvantinė dalelė, paskleista kažkokio radioaktyvios medžiagos izotopo, pataikys į kažkokį daviklį, prijungtą prie nuodų kapsulės, ko pasekoje nuodai arba išsilies į dėžę, kurioje yra katinas, arba neišsilies. Bet tą sužinoti galima bus tiktai po to, kai dėžę atidarysim ir ištrauksim katiną, kuris bus gyvas arba ne. O tuo tarpu pakolei dėžės neatidarysim, katinas bus tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, nes juodoji dėžė neleis nuspėti jo būsenos.

Kuriems galams Šriodingeriui šitam eksperimentui prireikė katinų - bala žino, bet visokie gyvūnų mylėtojai ant jo už tai iki šiolei yra baisiai pikti.

Tiesa, kai čia dar nepasitenkinimą reiškia ir kai kurios feministės, kurios sako, kad bandymus Šriodingeris darė ne su katinu bet su su kate.


Daugiau apie Šriodingerio katiną