Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Changes

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Kalbokratija

17 bytes added, 09:11, 22 lapkričio 2018
/* Ryškesni kalbokratijos pavyzdžiai */
* Dar vienas ryškus,kalbokratijos aktas, kurio padarinius jaučiame ligi šiol, tai yra žodis „[[kunigas]]“: ikikrikščionybybės laikais žodis „kunigas“ reiškė maždaug tą patį, kaip mes dabar suprantame žodį „[[karalius]]“. Atėję juodaskverniai kalbokratai pasivadino kunigais ir taip pelnė vietinių prielankumą. Ryškiai dėl to, kad žodis „kunigas“ kažkokiame giliama anapasąmoniniame lygmenyje yra išlaikęs pirmykštę reikšmę, šiandien dauguma lietuvių laiko save katalikais ir garbina kunigus.
* [[SSRS]] laikais riboti kalbokratijos metodai buvo taikomi, sudarkant įprastų žodžių prasmes. Pvz., žodis "draugas" buvo visiškai sudarkytas, jam suteikiant žodžio "tovarišč" prasmę. Žodis "taryba" buvo visiškai sudarkytas, jam suteikiant žodžio "soviet" prasmę. Ir t.t..
* [[VLKK]] vykdomoje veikloje irgi galime pastebėti aiškius kalbokratijos požymius, tačiau tai nėra tikslinga kalbokratija, o greičiau [[Masturbacija|savitikslė]]. VLKK, VKI, LKI ir pan. įstaigos reguliuoja žodžių prasmes, skelbia apie pavojus, tačiau visa tai tėra daroma tam, kad būtų išlaikytas kalbokratinis aparatas, o bandantys pasipriešinti - būtų nubausti už [[kalbos išniekinimas|kalbos išniekinimą]]. Kitų funkcijų ši kalbokratija neturi.
[[Category:Ideologijos]]