Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Mokesčiai: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
2 542 pridėti baitai ,  01:49, 8 liepos 2009
nėra keitimo aprašymo
1 eilutė: 1 eilutė:
Mokesčiai yra toks dalykas, kai valstybė iš žmonių atima pinigus. Nelabai ką ir turime pasakyti, nes lyg ir savaime viskas aišku apie juos. Galime nebent pavyzdžių pateikti. Tai ir pateiksime, nes yra tokių, kurie net neįtaria, kokie pas mus mokesčiai šalelėje.
Mokesčiai yra toks dalykas, kai valstybė iš žmonių atima pinigus. Nelabai ką ir turime pasakyti, nes lyg ir savaime viskas aišku apie juos. Galime nebent pavyzdžių pateikti. Tai ir pateiksime, nes yra tokių, kurie net neįtaria, kokie pas mus mokesčiai šalelėje.


[[Lietuva|Lietuvoje]] didžiausia mokesčių propaguotoja yra anokia [[Maldeikienė]], kuri matomai su protu susipykusi{{faktas}}, arba šiaip tipinė biudžetinė lerva, todėl nuolat skelbia apie tai, kad mokesčiai esą yra per maži.
[[Lietuva|Lietuvoje]] didžiausia mokesčių propaguotoja yra anokia [[Maldeikienė]], kuri matomai su protu susipykusi{{faktas}}, arba gal šiaip tipinė biudžetinė lerva, todėl nuolat skelbia apie tai, kad mokesčiai esą yra per maži.
 
Nors oficiali [[propaganda]] nuolat skelbia, esą [[Lietuva|Lietuvoje]] mokesčiai esantys progresiniai (t.y., didėjant pajamoms, sumokama mokesčių dalis didėja), tačiau išties šitai yra [[gebelsas|gebelsiškas]] melas - perpus sumaišytas su tiesa, nutylėjimais, iškraipymais. Reali padėtis tokia, kad mokesčiai gaunasi progresiniai tik tol, kol pajamų dydis nežymiai teviršija [[NPD]] ("Neapmokestinamasis" Pajamų Dydis), bet jei palyginsime praktinį pajamų dydį ir sumokamų mokesčių dalį žmogui su realiu 1000 litų uždarbiu ir žmogui su realiu 1000000 litų uždarbiu, paaiškės, kad pastarasis sumoka kardinaliai (kartais - netgi keleriopai) mažesnę pajamų dalį, išvengdamas mokesčių visokiais turtingiesiems prieinamais būdais, pvz., apiformindamas savo pajamas, kaip įmonės turtą, užsienio kapitalą, pajamas iš akcijų, [[ofšoras|ofšorus]], [[fondas|fondus]] ir t.t.. Taigi, matome, kad Lietuvoje praktinis apmokestinimas yra ryškiai regresinis, t.y., kuo daugiau uždirbi, tuo mažesnę pajamų dalį sumoki mokesčiams.
 
 
== Mokesčių rūšys ==
Lietuvoje yra dešimtys skirtingų mokesčių, o gal net ir dar daugiau. Ir jie nuolat keičiasi, atsiranda vis nauji, perskaičiuojamos jų tvarkos ir t.t., buhalteriams nuo to plaukai šiaušiasi ant galvos ir reta įmonė bent kartą-du per metus nesumoka baudos už tai, kad nesumokėjo ar neteisingai sumokėjo kažką, ką [[valdžia]] per tą laiką 10 kart pakeitė ir išvis neaišku, ką sugalvojo. Na, bet tai buhalterių bėdos. O mes galim pažiūrėti, ką mes vienaip ar kitaip mokame. Tarp svarbiausiųjų mokesčių, kurių dėka surenkamos pačios didžiausios pajamos, bene labiausiai paminėtini šie:
* [[PVM]] arba Pridėtinės Vertės Mokestis - tai mokestis už viską, kam galite išleisti pinigus
* [[GPM]] arba Gyventojų Pajamų Mokestis - tai mokestis už tai, kad kažką uždirbtote
* [[Akcizai]] - tai mokesčiai už tas prekes, be kurių negalite apsieiti
* [[Pelno mokestis]] - tai mokestis už tai, kad neturėjote nuostolių, o drįsote pelną gauti
* [[Muitai]] - tai mokesčiai už tai, kad atsivežėte iš užsienio kažką, ko [[Lietuva|Lietuvoje]] gauti negalėjote
* [[Sodra]] - čia jau mokestis už tai, kad už dalelę sumokėtų pinigų gal kada nors gausite [[pensija|pensiją]], nors oficialiai valdžia išvis šitus mokesčius vadina nemokesčiais.
 
Dar yra vadinamasis [[NPD]] - "Neapmokestinamasis" Pajamų Dydis, katras išties visvien apmokestinamas, tik tiek, kad truputį mažiau.




Naršymo meniu