Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Lietuvos Respublikos Himnas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
1 453 pridėti baitai ,  21:08, 26 rugpjūčio 2012
nėra keitimo aprašymo
1 eilutė: 1 eilutė:
== Istorija ==
[[Vaizdas:Lietuvos_himnas_tautiska_giesme.jpg|thumb|right|600px|Vienas iš daugelio atvirukų ir palakatų, katrie tokie mėgiami buvo [[Tarpukaris|Tarpukaryje]], ir aiškiai čia matome, kaip užrašyta - "Tegul saulė Lietuvos"!]]
Anuo metu buvo toksai lenkas Kudirka, kur pakūrė kažkokią dainūšką ir Tautiška Giesme vat va taipogi idantinai pavadino. Tą savo grafomanišką eilę paskelbė literatūros, politikos ir mokslo dvimėnesiniame laikraštyje „Varpas“ 1898 m..
'''Lietuvos Respublikos Himnas''' - tai '''Tautiška Giesmė''', parašyta Vinco Kudirkos, bet vėliau įvairiai modifikuota ir perrašinėta, o tarpais ir kaitaliota į visai nesusijusius tekstus.


Nuo tada šitoji giesmė buvo giedama nacionalistinėse pogrindinėse vakaruškose. Vienoje taip bešėliojant buvo sukurtas Vilniaus Seimas, iš katro išsivystė globaliai nerazumnas politinis bezpredielas, vėliaugi išsivystęs į tam tikra prasme suverenitetą. Tautiška Giesmė su minimaliais pakeitimais tapo Lietuvos Respublikos himnu.
Šiais laikais išskiriamos dvi Tautiškos Giesmės versijos: Laisvos Lietuvos himnas, kuriame yra eilutė "''Tegul saulė Lietuvos''" ir esą originalus, bet LTSR naudotas variantas, kur eilutė pakeista į "''Tegul saulė Lietuvoj''". Šių dviejų himno vartotojų pažiūros visiškai nesutampa ir pagal tai, kaip žmogus himną dainuoja, visad galima atpažinti, ar jis jį iš tėvų išmoko, ar tiesiog bukai iškalė iš vadovėlių.
 
Dar kai kurie sako, kad nebus laisva Lietuva tol, kol nebus grąžintas tasai tikrasai himnas, kurį Laisvai Lietuvai esant, žmonės iš širdies giedodavo.
 
 
== Lietuvos Himno istorija ==
Anuo metu buvo toksai lenkas [[Vincas Kudirka]], kur pakūrė kažkokią dainūšką ir Tautiška Giesme vat va taipogi idantinai pavadino. Tą savo grafomanišką eilę paskelbė literatūros, politikos ir mokslo dvimėnesiniame laikraštyje „Varpas“ 1898 m.. Ale daina buvo graži, tai išpopuliarėjo greitai.
 
Nuo tada šitoji giesmė buvo giedama nacionalistinėse pogrindinėse vakaruškose. Vienoje taip bešėliojant buvo sukurtas Vilniaus Seimas, iš katro išsivystė globaliai nerazumnas politinis bezpredielas, vėliaugi išsivystęs į tam tikra prasme suverenitetą. Tautiška Giesmė su minimaliais, bet labai prasmingais pakeitimais tapo Lietuvos Respublikos himnu: tepakeista viena eilutė iš esmės, kad ne kokia iš šalies saulė tamsumas prašalins Lietuvoje, o Lietuva, kaip saulė šviesdama, tamsumas šalins iš visur. Taip vietoje "tegul saulė Lietuvoj" atsirado "tegul saulė Lietuvos".


1940 m., atėjus Liaudies Valdžiai, tekstas nežymiai paredaguotas, idantinai rimuotųsi su komunistų Internacionalu.
1940 m., atėjus Liaudies Valdžiai, tekstas nežymiai paredaguotas, idantinai rimuotųsi su komunistų Internacionalu.


1944 m. tekstas atkurtas kaip nepriklausomos Lietuvos Tarybų Socialistinės Respublikos nepriklausomų Tarybinių Socialistinių Respublikų Sąjungos sudėtyje (LTSR, TSRS) himnas.
1944 m. tekstas atkurtas kaip nepriklausomos Lietuvos Tarybų Socialistinės Respublikos nepriklausomų Tarybinių Socialistinių Respublikų Sąjungos sudėtyje (LTSR, TSRS) himnas, tik jau vėlei su ta pačia "tegul saulė Lietuvoj", nes Stalino saulė gi žinia.


Ryšium su imperialistinėmis ir antikolūkinėmis aliuzijomis, tekstas dar kartą buvo pertvarkytas nusipelniusio tarybinio poeto Antano Venclovos, taipogi partitūra tuometinei nūdienai pritaikyta kompozitorių Jono Švedo beigi Dvario Baliono rankomis.
Ryšium su imperialistinėmis ir antikolūkinėmis aliuzijomis, tekstas dar kartą buvo pertvarkytas nusipelniusio tarybinio poeto Antano Venclovos, taipogi partitūra tuometinei nūdienai pritaikyta kompozitorių Jono Švedo beigi Dvario Baliono rankomis.
12 859

pakeitimai

Naršymo meniu