Lenkų kalba: Skirtumas tarp puslapio versijų

484 pridėti baitai ,  08:17, 5 gruodžio 2009
nėra keitimo aprašymo
(istorija su klasikine telefonija)
1 eilutė: 1 eilutė:
'''Lenkų kalba''' dar '''pšekų kalba''' kartais vadinasi. Tai aišku, kas antras [[lietuvis]] bent ketvirčiu lenkas, tai ir lenkiškai bent truputėlį supranta ar ir kalbėti moka. Nors šiaip ta [[lenkai|lenkų]] kalba tai [[tokia]] juokinga.  
'''Lenkų kalba''' dar '''pšekų kalba''' kartais vadinasi. Tai aišku, kas antras [[lietuvis]] bent ketvirčiu [[lenkas]], tai ir lenkiškai bent truputėlį supranta ar ir kalbėti moka. Nors šiaip ta [[lenkai|lenkų]] kalba tai [[tokia]] juokinga.  


Va pavyzdys ir iš komunikacijų inžinerijos.  Žmonės kadaise projektavo telefono aparatus analoginiam laidiniam ryšiui (nu tuos, kur dar ranka reikėjo sukti numerį). Ir parinko fiksuotą dažnių juostą iki 3 kHz. Ir pabandžius tai visiems tiko susišnekėti. Bet matyt tarpe testuotojų nebuvo lenkų, tai paskui ir paaiškėjo, kad jie vieninteliai visoj planetoj nesusišneka per tokią siaurą dažnių juostą. Dėl savo kalbos šnypščianių ypatumų. Ir dėl to pyko labai. Teko jiems darytis kitokius aparatus, su didesniu dažniniu pralaidumu. Dėl to jų ta kalba juokinga pasidaro truputį juokinga kai kurių profesijų atstovams. Ir paskui anie (pvz. [[Romanas Martavičius]] iš [[VGTU]] elektronikos fako) per paskaitas pasakoja šitą istoriją savo studentams :D. Bet šitas nuotykis davė lietuviams ir kitokios naudos, ne tik juoko. Būdami lenkų kaimynais jie gaudavo kontrabandinių lenkiškų telefono aparatų ir tada mėgaudavos geresne pokalbio kokybe. Tai čia išvis jau didelis LOL.




== Lenkų kalbos mokslinės ypatybės ==
Tai lenkų kalba pasižymi dar ir labai kitokiu dažniniu spektru, visai besiskiriančiu išu kitų kalbų, kaipgi kad tai, kad ją pagrindinai sudaro aukštadažniai visokie garsai - "š", "ž", "f", "s", "dz", "šč", "sc", "pš", "šž" ir panašūs, kojo dėka lenkus [[lietuviai]] dažnai vadina pšekais.
Va pavyzdys ir iš komunikacijų inžinerijos.  Žmonės kadaise projektavo telefono aparatus analoginiam laidiniam ryšiui (nu tuos, kur dar ranka reikėjo sukti numerį). Ir parinko fiksuotą dažnių juostą iki 3 kHz. Ir pabandžius tai visiems tiko susišnekėti. Bet matyt tarpe testuotojų nebuvo lenkų, tai paskui ir paaiškėjo, kad jie vieninteliai visoj planetoj nesusišneka per tokią siaurą dažnių juostą. Dėl savo kalbos šnypščianių ypatumų, dėl kurių visi tie garsai, kalbant telefonu, išvirsta į vienodą šnypštimą. Ir dėl to pyko labai. Teko jiems darytis kitokius aparatus, su didesniu dažniniu pralaidumu. Dėl to jų ta kalba juokinga pasidaro truputį juokinga kai kurių profesijų atstovams. Ir paskui anie (pvz. [[Romanas Martavičius]] iš [[VGTU]] elektronikos fako) per paskaitas pasakoja šitą istoriją savo studentams :D. Bet šitas nuotykis davė lietuviams ir kitokios naudos, ne tik juoko. Būdami lenkų kaimynais jie gaudavo kontrabandinių lenkiškų telefono aparatų ir tada mėgaudavos geresne pokalbio kokybe. Tai čia išvis jau didelis [[LOL]].
== Trumpas lenkų kalbos žodynas ==
O betgi tiems kas nemoka, tai čia vat pamokinsim truputį kaip kalbėt reikia, taip kad žodynėlį duodam čionais:
O betgi tiems kas nemoka, tai čia vat pamokinsim truputį kaip kalbėt reikia, taip kad žodynėlį duodam čionais:
* Kuchaju - myliu
* Kuchaju - myliu