Xi Jinping

Xi Jinping arba lietuviškai Ši Činpinas (retesnė tarimo forma - Si Dzinpinas, Si Cinpinas), kinietiškai 习近平 - toksai Kinijos kompartijos vadas, nuo senų laikų žinomas chunveibinas. Kinijoje Xi Jinpingas dar žinomas pravarde Koldūnas (Baozi). Beje, Xi Jinping pavardė yra Xi, o Jinping - tai jo vardas, nes kiniškai pavardė dažniausiai rašoma ir sakoma pirmiau žmogaus vardo.

Xi Jinping tokiame mielame pavidale, kaip Mikė Pūkuotukas. Realiai už šitokią nuotrauką žmonės Kinijoje būna suimami ir pasiunčiami į konclagerį perauklėjimui.

Kinietiškai Xi Jinpingas dar vadinamas Baozi arba 包子, arba 習包子 (Baozi - tai tokia didelių kiniškų koldūnų rūšis, primenanti vandeny virtas bandeles), nes jo veidas yra ganėtinai išpurtęs, primenantis koldūnus. Pasakymas "習包子" reiškia "Koldūnas Xi". Taip pat kinietiškas pasakymas Tu Baozi arba 土包子 reiškia kaimo durnių, stuobrį, grubų, neišauklėtą ir aplinkiniams pavojingą asmenį arba marozą. Tas pats pasakymas turi ir dar kitą reikšmę - jis reiškia kapą, kur užkasti, palaidoti žmonės, karo ar nužudymų aukos. Taigi, Xi Jinping pravardė "Baozi" turi dar ir užslėptą trečiąją prasmę, nurodančią žudynes, mirtį, nužudytus žmones.

Įvairiuose internetuose Xi Jinpingas dar žinomas kaip Mikė Pūkuotukas arba Winnie the Pooh, mat savo veidu nemenkai primena kvailą pliušinį meškutį. Dėl to, kad Kinijos ir kitų šalių internautai, naudodami Mikės Pūkuotuko metaforą ir mėmes, kalba apie Xi Jinping ir totalitarinį komunistų režimą, šiuo metu Mikė Pūkuotukas Kinijoje yra faktiškai pilnai uždraustas, o už paveiksliukus su Mike Pūkuotuku galima pakliūti į konclagerį.


Trumpa Xi Jinping biografija

Nepaisant kvailos išvaizdos, pačioje Kinijoje Xi Jinping yra žinomas, kaip kraštutinai žiaurus ir kerštingas intrigantas, susidorojantis su visais savo priešais, įvedantis vis platesnį mirties bausmės naudojimą, masinį konclagerių taikymą, kankinimus kalėjimuose ir t.t.. Daugelis vertintojų įtaria, kad galimai Xi Jinping yra ryškus ir sunkus Makiavelinio asmenybės sutrikimo atvejis.

Paties Xi Jinping tėvai buvo komunistų partijos šulai, kurie per Kultūrinę revoliuciją buvo represuoti, pats jo tėvas numirė lageriuose, jo sesuo, patyrusi kraštutinai sunkias, smurtines patyčias, neatlaikė ir nusižudė. Xi Jinpingas irgi buvo persekiojamas, kalinamas dar paauglystėje, kol palūžo, tapo kraštutinai aršiu komunistu, išsižadėjusiu savo paties tėvų, o galų gale apie 1970 metus įstojo į chunveibinus ir pats tapo valdžiai netikamų žmonių persekiotoju ir kankintoju.

Vėlesniame periode, po Mao mirties, Xi Jinping tęsė savo veiklą kompartijoje, augo karjeros laiptais. Dėl kraštutinio klastingumo, žiaurumo ir ciniškumo labai sėkmingai apsimesdavo sutariantis su bet kuo, tačiau kartu visiškai negailestingai ir žiauriai šalino visus priešininkus ar konkurentus. Nuo 2012 metų tapo aukščiausiu Kinijos liaudies respublikos vadu.

Kadangi apie tą laiką jaunieji komunistai (chunveibinai) jau buvo pasenę ir sulaukę maždaug 60-70 metų, jie kaip tik ir užėmė visus valdančius Kinijos postus, kartu su pačiu Xi Jinping pasukdami kiek sudemokratėjusią Kiniją į visiškai nematytą totalitarizmo lygmenį. Naudodami kompiuterius ir DI, šie chunveibinai ėmė diegti socialinio reitingo sistemą, kuri galų gale ir tapo pirma visiškai veiksminga Kultūrinės revoliucijos implementacija. Jei pirmoji Kultūrinė revoliucija, Mao Zedong vykdyta apie 1966-1976 galų gale žlugo, taip ir nesugebėjusi pakeisti kokio tai "neteisingo", "kapitalistinio" žmonių mąstymo, tai naujoji, Xi Jinping įvedama revoliucija priverčia žmones elgtis taip, kaip nurodė partija tiesiog per visiškai totalinę kontrolę, daugelį kartų pralenkiančią netgi tą, kuri aprašyta George Orwell knygoje "1984".


Dar žr.