WordPress

WordPress - tai puikioji tinklaraščių platforma ir žymi blogoferma, akivaizdžiai jau nukonkuravusi LJ, betgi neturinti jokių ten socialinių navarotų, kokius tas LJ turi, taipgi dar žinoma, kaip menamai "standalone" blogai tiems, kas neturi babkių.

Tai tenai aišku pilna visokių prisiregistravę ir blogų, ir blogelių, bet žinoma, kad karaliauja nukvakėlis Kantas su savo blogų imperija, tapdamas kaip ir kokia visiškai priešingybine atsvara Aurelijui išum LJ...

Tai dar turim pasakyti, kad kaip tai kadangi WordPress chebra neapsižiūrėjo ir ėmė platinti savo blogofermos sorcus, tai gavosi taip, kad tuo pagrindu prisikūrė blogofermų ir kitur, taip kad ir Blogas.lt sako, kad buvęs kadaise ant to pastatytas, o ir garsios blogofermos, kaip kad Popo ir Bloggr...


WordPress - geriausias

Bendrai tai dabar WordPress reiškia du dalykus skirtingus: viena vertus, pačią tą blogofermą, o kita vertus - patį tą bloginimo variklį, kuris naudojamas tinklaraščiams. Tai galima ir ant blogofermos būti, ir sau patį tą WordPress sorcą atsisiųsti, susidėti į kažkokį savo serverį ir turėti tą standalone (tipo "būk vienišas") blogą.

Bendrai tai jei WordPress blogofermą savo blogui pasirinksite, tai bus labai neblogai, nes kažką geresnio surasti būtų sunku. Palyginti su kažkuo galima, bet kad beveik nėra su kuo - LiveJournal seniai nudvėsė, Blogger (aka Blogspot) gi toks baisus, kad nebent atsilikėliai ten blogus darosi. Tai koks gi dar pasirinkimas? Ogi jokio - arba WordPress, arba standalone (nuosavam serveryje sudėtas) WordPress, arba kokia nors PoPo blogoferma, kurioje irgi tas pats WordPress.

Na, reikia pasakyti, kad PoPo, nors ir panašus į įprastą WordPress, visgi turi savų privalumų - tinklaraštininkai išsyk su savo straipsniais pakliūna į pirmą portalo puslapį, o ir visokių ten pluginų daugiau gauna, o ir gali nemokamai ir be problemų savo domeną turėti. Tai gal kartais ir geriau šitaip.


Dar žr.