Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Voltas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
01:02, 30 spalio 2022 versija, sukurta Raketa (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Vault''' arba '''voltas''' - toksai Vault-tech korporacijos statytas požeminis bunkeris iš tokio populiaraus Fallout žaidimo. Tai tuos bunkerius pastatė tokia blogio korporacija, kuri visiems piso protą apie tai, kaip išgelbės nuo branduolinio susinaikinimo, o bet tačiau vietoje to, su žmonėmis darė kraštutinai grubius ir nežmoniškus eksperimentus, kurių pavydėti galėtų netgi daktaras Mengel...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Vault arba voltas - toksai Vault-tech korporacijos statytas požeminis bunkeris iš tokio populiaraus Fallout žaidimo. Tai tuos bunkerius pastatė tokia blogio korporacija, kuri visiems piso protą apie tai, kaip išgelbės nuo branduolinio susinaikinimo, o bet tačiau vietoje to, su žmonėmis darė kraštutinai grubius ir nežmoniškus eksperimentus, kurių pavydėti galėtų netgi daktaras Mengelė.

Oficialiai visur būdavo skelbiama, kad voltai yra skirti tam, kad išgelbėtų žmoniją nuo sunaikinimo, bet realiai jie buvo skirti tam, kad pririnktų savanorių, o paskui su tais savanoriais darytų visokius eksperimentus. Tų eksperimentų rezultatai turėjo būti panaudoti vėlesniam visuomenės valdymui.

Visi Fallout žaidimai vienaip ar kitaip susiję su voltais, nes herojai žaidime kažkaip iš tų voltų išlindę bando gyventi ir susigaudyti po šimtų metų, kas gi čia su Žemės planeta atsitiko. Priklausomybę voltams parodo paplitę mėlyni voltų kostiumai ("jump suit") su numeriais ant nugarų. Tie numeriai rodo, kokiam voltui kažkoks lankytojas priklausė. Žmonėms tuos kostiumus duodavo, kaip tipo kažkokią apsaugą ar panašiai, knisdami protą, kad reikia persirengti tais kostiumais, nes seni drabužiai esą užteršti. Realiai gi buvo paprasčiau: jei kas su tokiu mėlynu volto kostiumu išlįs lauk, tai visada bus galima tokį bėglį atpažinti iš tolo ir nušauti.

Nesvarbu, kokiame Fallout variante bebūtumėte, su voltais susidurti teks, nes tenai bus ar kokių nors blogiečių tvirtovės, ar kokių nors gerų įrengimų, išradimų ar dar ko nors, ar, galų gale, jūs patys iš tų voltų kažkaip išlįsit į žemės paviršių.

Visi voltai turi kelis požeminius aukštus, nors kartais tie aukštai įgriuvę. Greičiausiai, visi voltai turi kelias nepriklausomas dalis:

  • Įėjimo patalpa su didelėmis sunkiomis durimis ar liftu
  • Gyventojų dalis (kartais išties suskirstyta dar į dvi tarpusavy atskirtas dalis)
  • Prižiūrėtojų dalis, kur gyvena sargyba
  • Volto administracijos dalis, kur sėdi aukščiausias Volto vadas
  • Laboratorijų ar specialioji dalis, kur daromi dalykai, kurių gyventojai negali žinoti

Dėl to, kad voltai yra suskirstyti į tokias paskiras dalis, o jos turi turėti dar ir tarpusavio sąsajas, visas voltų išplanavimas būna kraštutinai bjaurus, painus ir visus užpisantis. Tipiškas voltas turi gyventojų dalį, paskirais tuneliais atskirtą prižiūrėtojų dalį ir dar kokią nors administracijos dalį. Dažniausiai, norint pakliūti į visas dalis, prireikia dar ir kokių nors įėjimo kortelių.

Voltuose būdavo daromi patys įvairiausi eksperimentai. Apie kai kuriuos iš jų galima tiesiog sužinoti, skaitant įvairias istorijas iš voltuose išlikusių terminalų. Kitais atvejais yra ir daugiau palikimo - pvz., kažkokių augalų sporomis infekuoti žmonės-zombiai, ar netgi voltuose išlikęs į zombius pavirtęs personalas. Dalis voltų likę kaip negyvenami, kartais ir vandeniu užlieti griuvėsiai, nors kita dalis yra tapę kokių nors nusikaltėlių slėptuvėmis. Yra ir išimčių, pvz., Fallout: New Vegas yra vienas voltas, kuris paverstas į viešbutį.

Daugelis voltų vienaip ar kitaip siejasi su visa Fallout istorija: pvz., viename iš voltų per tyčinius eksperimentus su žmonėmis buvo sukurti supermutantai. Kitame iš voltų buvo sukurti ghoulai. Kadangi įvairios technologijos, įskaitant ir biologines, būdavo tyčia perduodamos iš volto į voltą, tai tokia Vault-tech kūryba vėliau ne tik išplito, bet ir paplito nevaldomai.