Vietnamas

Vietnamas - kažkokia keista ir atsilikusi valstybė kur tai netoli Kinijos, apgyvendinta didžiuliais kiekiais vietnamiečių. Kaip sako gandai, viešbutis ten kainuoja vos 5 dolerius už parą, o maistas prabangiausiuose restoranuose - dar pigiau. Vienok kažkodėl nelabai ten visokius europiečius traukia - gal dėl to, kad valdžioje komunistai, kurie gali už ką nors ir pasodint, o gal dėl visokių ligų perteklių bei interneto trūkumo.

Anais istoriniais laikais Vietnamas dar pagarsėjo dėl Vietnamo karo, prieš kurį protestavo hipiai bei bitlai. Tai protestavo tol, kol amerikonai neišvedė kariuomenės ir taip ir neišdaužė visokių komunistų. Bet gi kartu ten pasyviai begindami demokratiją, amerikonai prilaistė krūvas chemikalų, kaip kad agent orange, agent blue bei kitokių. Užtat vietnamiečiai mirė tūkstančiais, o sirgo milijonais. Ir dabar tebeserga, ištisais rajonais, kur vien apsigimimai...

Dar Vietnamas garsus dviem miestais, kurių vienas yra Hanojus, o kitas - Saigonas. Tai Hanojus komunistinis, o Saigonas - kadaise buvo laisvės legenda, nes minios vietnamiečių dirbo prostitutėmis, tuo labai džiugindamos visokius atvykusius amerikonus. Tai paskui, pabrėžiant visą Saigono laisvė, šis buvo pavadintas vietnamo komunistų vado vardu, taip kad ir dabar vadinasi Ho Ši Minas.

Dar reikia pasakyti, kad nors ir kažkur užkampyje, kad ir mažas, bet Vietnamas yra 13 pasaulio valstybė pagal gyventojų skaičių - virš 90 milijonų, taip kad daugiau, negu kokia Vokietija.