Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Veganai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Star of life.png  Čia nėra informacija gydymui. Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą menamai medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit...
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti!

Veganai arba veganizmas - tipinis sindromas, sunkesniais atvejais peraugantis į psichozę. Priskiriamas vadinamiesiems "perduodamiems" psichikos sutrikimams.


.


Gydymas ir prognozė

Bendras gydymas

Gydymas standartinis - trankviliantais, neuroleptikais, ECT, urinoterapija. Esant psichozei, ligonio hospitalizacija būtina, kitais atvejais - patartina ligonio izoliacija nuo neurozę skatinančių veiksnių, atskirti nuo kitų veganizmu sergančių pacientų.


Psichoterapiniai metodai

Skirtingai nuo daugelio kitų psichikos sutrikimų, veganizmo atveju pastebėta gan aiškus psichoterapijos veiksmingumas. Tipinis, geriausiai atidirbtas stacionare vykdomos psichoterapijos metodas - ligonio maitinimas menamą pasibjaurėjimą sukeliančiais produktais: žuvimi, mėsa, kiaušiniais, etc.. Pradinėje psichoterapijos kurso stadijoje ligonis šiais produktais maitinamas per zondą, vėlesnėse - priverčiamas valgyti pats, kol dings pasibjaurėjimas. Didesnis psichoterapijos efektyvumas pastebimas, ją taikant kombinuotai su elektrokonvulsine terapija: ligoniui atsisakius valgyti "netinkamą" maistą, vykdomas ECT seansas, o praėjus maždaug valandai, ligonis maitinamas per zondą.


Prognozė

Esant savalaikiam ir pilnaverčiam gydymui, prognozė dažniausiai teigiama, dažniausiai jau po mėnesio-dviejų pastebima remisija. Nepaisant to, neretai remisija būna trumpalaikė, todėl būtinas ir tolesnis ligonio stebėjimas bei palaikomasis gydymas.