Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Vasario 30: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
32 eilutė: 32 eilutė:




== Įdomybės apie Vasario 12 ==
== Dar apie Vasario 30 ==
* Šią dieną yra ne paeiliui einantys skaičiai [[3]] ir [[0]]
Šią dieną yra ne paeiliui einantys skaičiai [[3]] ir [[0]], kuriuos sudėjus gausime [[3]].
* [[Sausio 30]] irgi turi tokį patį skaičių, kaip ir Vasario 30
 
* [[Kovo 30]] taip pat turi tokį patį skaičių
Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Vasario 30:
* [[Sausio 30]]
* [[Vasario 30]]
* [[Kovo 30]]
* [[Balandžio 30]]
* [[Gegužės 30]]
* [[Birželio 30]]
* [[Liepos 30]]
* [[Rugpjūčio 30]]
* [[Rugsėjo 30]]
* [[Spalio 30]]
* [[Lapkričio 30]]
* [[Gruodžio 30]]




[[Category:Vasaris]]
[[Category:Vasaris]]

12:55, 28 birželio 2013 versija

Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Vasario 30" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Vasario 30 - tai mėnesio Vasario[reikalingas šaltinis] diena, kuri yra žymima skaičiumi 30. Tasai skaičius yra iš dviejų skaitmenų, todėl čia nėra tikras skaitmuo, o yra skaičius.

Vasario 30 diena kartais būna kartą per metus, Vasario mėnesį. Kai ji būna, tai dažniausiai būna po Vasario 29 ir prieš Vasario 31 dieną[reikalingas šaltinis].

Rimčiau apie Vasario 30

Nors čionai ir Pipedija, bet štai toksai faktas yra faktas, o ne kokia nors netiesa, kad išties Vasario 30 kartais būna, nors gal ir nelabai dažnai, o kaip pasitaiko. Ir tai būna netgi ne taip jau retai, tad ne vieną istoriją čionai galima apie tai parašyt būtų.


Durni tolkienistai ir Vasario 30

Štai pavyzdžiui, visi Tolkieno mylėtojai - įvairūs tolkinistai žino, kad kažkur pas hobitus buvo kažkoks keistas kalendorius, kur visi mėnesiai turėjo po 30 dienų, taip kad ir Vasaris tenai turėjo irgi 30 dienų. O kadangi tie tolkinistai yra pamišėliai, tai jie ir gyvena taip su tokiais kalendoriais.


Durni romėnai ir Vasario 30

Bet štai gi ir pas krikščionis buvo gi Vasario 30 diena kadaise, kai anie naudojo ne Grigaliaus kalendorių, o tokio Juliaus. Nes ten buvo tokia istorija, kad kažkoksai Senovės Romos imperatorius Augustas, kuris savo vardu pavadino Rugpjūtį, kaip koksai Turkmėnbaši, tai jis ėmė ir atėmė iš Vasario mėnesio vieną dieną ir pridėjo ją prie Rugpjūčio. O iki tol Vasaris tris metus iš eilės turėdavo 29 dienas, o kas ketvirtus metus - po 30 dienų, taip gaudavosi ir Vasario 30 diena. Taip kad kelerius metus prieš mūsų erą vasariai tokie pasitaikydavo.

Durni švedai ir Vasario 30

Vienok paskui su kalendoriais irgi buvo daug nesąmonių. Vat pavyzdžiui tokie švedai savo Švedijoje susigalvojo pereiti nuo Juliaus kalendoriaus prie Grigaliaus kalendoriaus, bet kad nebūtų tas perėjimas staigus, tai nutarė jį padaryti palaipsniui. Tai gavosi, kad įvedė nuosavą švedišką kalendorių pas save nuo pat 1700 metų. Ir tame kalendoriuje turėjo iki pat 1740 metų nebūti jokios Vasario 29 dienos, kad po truputį metai trumpėtų kažkaip ir per 40 metų gautųsi toksai kažkoks perėjimas.

Tai baigėsi tuo, kad pirmais metais jie tą vieną dieną praleido, o paskui prasidėjo karas, tai jie nei 1704, nei 1708 metais nepraleido tų dienų. O tada ir baigėsi tuo, kad susiprato, jog reformos padaryti nesigavo, o švediškas kalendorius kažkodėl viena diena skiriasi nuo Julijaus kalendoriaus, o į Grigaliaus kalendorių visai nepanašus. Taip kad nutarė tada švedai taisyti viską.

Tai šitaip betaisydami, tada 1712 metais švedai ėmė ir pridėjo prie Vasario dar vieną dieną. Taip jiems gavosi Vasario 30 diena tais metais. Tai ta pati diena buvo pagal seną Juliaus kalendorių Vasario 29, o pagal naują Grigaliaus kalendorių - Kovo 11. Tai baigėsi viskas tuo, kad dar po keliasdešimt metų švedai ėmė ir praleido Vasario mėnesyje cielas 11 dienų iškart ir taip gavosi išsyk perėjimas prie Grigaliaus kalendoriaus.

Durni sovietai ir Vasario 30

O paskui dar jau visai nudurnėję sovietai ir komunistai susigalvojo naudoti panašiai kaip kokie revoliuciniai prancūzai savo revoliucinį kalendorių, kurį sugalvojo įvesti 1929 metais. Tai ten buvo visos savaitės iš kokių tai 6 dienų, kur 5 būdavo darbo dienos, o 6 būdavo subotnikas, kur irgi būdavo darbo diena, bet be atlyginimo. Tai gavosi pagal tą kalendorių, kad irgi gaudavosi Vasario 30 diena, bet kadangi visi tą kalendorių sovietinį ignoravo ir niekas juo netikėjo, tai niekam tai buvo neįdomu, o tai baigėsi tuo, kad paskui ir atsisakė to durno kalendoriaus.


Vasario 30 dienos įvykiai

O štai kas įvyko šią dieną:

  • Šitą dieną koksai tai Švedijos karalius Šarlis XII nusprendė, kad tiek to su tuo kalendoriumi, nes geriau jau tegul būna ta Vasario 30 vieną kartą, bet tegul nereiks painiotis tarp trijų skirtingų kalendorių, kur viename gaunasi Vasario 29, kitame jau Kovo 1, o trečiame - Kovo 12, todėl ėmė ir įvedė tą Vasario 30 dieną.
  • Negana to, kažkokie mokslininkai nustatė, kad kažkokioje astronomijoje pagal kažkokį kalendorių po Vasario 30 dar gali būti ir Vasario 31


Dar apie Vasario 30

Šią dieną yra ne paeiliui einantys skaičiai 3 ir 0, kuriuos sudėjus gausime 3.

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Vasario 30: