Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Varėna

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Tai štai vat maždaug toks yra tikras Varėnos herbas. Seniau jį kiek kitaip piešdavo, ant Lietuvos žemėlapio fono vietoj skydo, ale kad tokio paveiksliuko atrasti nepavyko...

Varėna - tokis miestelis Dzūkijos vidury, netgi du miesteliai tiksliau, su painia tarpusavio istorija. Dar be to sklando gandai, esą tai vienintelis Lietuvoje miestukas, kur valdininkai neima kyšių. Tai mes negalim to patikrinti, o bet kai kartą nuvažiavom, tai nepatikėjom savo akim, nes visur pilna gėlių, sutvarkyta, miestelio biblioteka sufinansuota ir suremontuota, kaip tikras kultūros centras ir taip toliau. Tai matomai, valdžia gal ir nevagia...


Pirma Varėna ir Antra Varėna

Gražias dvasingumo tradicijas puoselėja vietiniai gyventojai, taip darydami nepakartojamą įspūdį visiems, kas važiuoja pro šalį

Dabartiniais laikais kažkodėl vis valdininkai aiškina, esą yra kokia tai Senoji Varėna, kuri mažesnė, o taip pat yra tiesiog Varėna, kuri yra didesnė ir kurioje yra geležinkelis. Bet visa tai yra propaganda ir kažkokie tai legitimizuoti kliedesiai.

Išties tai yra tiesiog Varėna, kuri dar Vytauto Didžiojo laikais buvo, ten visas kaimelis stovėjo, kuris šio Lietuvos valdovo medžioklės dvarą aptarnavo ir buvo pakelėj tarp Vilniaus ir Gardino (kaip dabar - tai palei plentą tarp Vilniaus ir Druskininkų).

Ir dar yra Antra Varėna, dar vadinama Varėna II - tai šioji Caro laikais atsirado už kokių 8 kilometrų nuo Varėnos, kaip geležinkelio stoties priedėlis. Tai prie tos stoties rusai dar ir karinę bazę paskui pastatė, sandėlius kažkokius, tada ir pagelžkelinės ėmė ten kauptis, tai ilgainiui į nemažą miestuką išaugo ir patapo rajono centru.

Tai dar vėlesniais laikais Antros Varėnos valdininkai pradėjo tylią Varėnos uzurpaciją. Pirmiausiai šią ėmė vadinti Pirma Varėna arba Varėna I arba Ruškyniai (taip vietiniai rūgštynes vadina), taip pabrėždami, kad čia tik eilinė Varėna, viena iš daugelio, o ne ta tikroji, o paskui dar ir apjungė administraciškai į vieną miestuką. Čia komunistiniais laikais dar, sovietmečiu. Koks skirtumas, kad tarp miestukų dar 4 kilometrų tarpas buvo likęs. Tai ta proga iš Pirmos Varėnos pašalino dar ir parduotuves ir ligoninę, o dar ir kapines sugalvojo, kad reiks uždaryt. Tai paskui per ilgas abiejų varėnų gyventojų pjautynes abi varėnos atsiskyrė, bet Antra Varėna visvien pasiskelbė besanti Varėna, o Varėną ėmė vadinti Senąja Varėna.

Tai dabar žinokit, kad Senoji arba Pirmoji Varėna išties yra ta tikroji Varėna, o ta Varėna, kur oficialiai vadinasi Varėna - tai tiesiog Antroji Varėna, bet visai ne tikroji Varėna.

Be to didžioji Varėna turėdama didingą stoties praeitį, visuomet per šokius aiškinasi santykius tarp kitų miestelių chebrų. Kai kas sako, kad didžiojoje Merkinėje, buvusiame Dzūkijos metropolyje varėnos chebra gavo į dūdas ir pabėgo.

Varėnos herbas - baravykas

Nuo seno Varėna turėjo herbą - baravyką. Tiksliau, netgi du baravykus - didelį ir mažą. Bet taip atsitiko, kad sovietmečiu Varėnos rajkomo vadu tapo anoks veikėjas, pavarde Baravykas (o gal Grybas - tiksliai neprisimenam), kurį kolegos ėmė gal ūdyti ar pašiepti, tai šis uždraudė tą herbą naudot. Taip Varėna gavo pseudoherbą - auksinę bitę dangaus fone (čia taip tokiais žodžiais heraldiškai apibūdinamos spalvos). Tai visi seni varėniškiai dėjo ant to naujo herbo ir visvien naudoja seną - du baravykus žaliam samanų fone.

Kiti gi dar sako, kad herbas su bitėmis - tai Antros Varėnos herbas, ba ta nauja ir į tikrąjį herbą negali pretenduot. O Pirmos Varėnos herbas - baravykai. Tai čia jau negalim paaiškinti, kaip išties yra. Taip ar anaip, žinom, kad tikras herbas yra su grybais - baravykais.

Skaitytojai komentuoja

  • susteršė gerai čia kažkokis ruškynis - kažkoksai Anonimas apie Varėną