Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Tron

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Tron filmo logotipas - visiškai klasikinis to laiko kompiuterinės (ar pseudokompiuterinės) grafikos pavyzdys
Tron filmo herojai - su menamai simuliacinėmis kreivėmis, kurios sukuria dirbtinumo įspūdį. Nemažai tokios Tron estetikos išliko iki pat šių dienų.
Lenktynės virtualiais motociklais - kiekvienas brėžia sieną, kurios negali kirsti kiti motociklai. Tikslas - nubrėžti sienas taip, kad priešininkai atsimuštų.

Tron - toksai pirmas pilnametražis filmas apie kompiuterastų pasaulį, tiksliau kokią tai alternatyvią realybę. Filme rodoma, kaip koksai tai hakeris kažkaip įsilaužė į superkompiuterį, kuris turėjo kažką ten visus suvaldyti, o superkompiuteris vadinosi ENCOM 511.

Filmas "Tron" išleistas buvo 1982 metų liepos 9 dieną, t.y., tais laikais, kai SSRS beveik joksai žmogus net nebuvo matęs jokio kompiuterio gyvai, bet štai Vakaruose kaip tik vyko kompiuterių revoliucija, dėl kurios asmeninis kompiuteris ėmė rastis visai normalių eilinių žmonių namuose. Filmas buvo paleistas kaip tik tuo metu, kai buitinių kompiuterių Vakarų pasaulyje jau buvo milijonai, o daugybė žmonių ir suaugusiųjų žaidė įvairius kompiuterinius žaidimus, pakliūdami į visai kitą, kompiuterinę realybę.

Filme "Tron" nupasakojama, kaip kažkoksai hakeris pakliuvo į kompiterio simuliaciją ir tenai su kažkuo tai kovojo. Kadangi 3D simuliacija anais laikais buvo silpnoka, tai visa trimatė grafika yra tokia gana specifiška, linijinė. Būtent nuo šito filmo tokia linijinė 3D grafika ir gavo pavadinimą - "tron". O kad gautųsi sujungti trimatės grafikos scenas su realiai filmuotomis, tai ir realioms scenoms buvo prikurta visokių kostiumų ir daiktų su menamai grafiniais elementais, irgi padarytais iš linijų, kurios švietė nuo ultravioleto. Taip gavosi ir atskiras daiktų ir drabužių stiliukas, irgi pavadintas "tron".

Anuomet filmas atrodė kaip crazy grafika, kuri buvo tiesiog neįtikėtina, nors dabartiniu suvokimu ta grafika buvo neįtikėtinai primityvi. Tačiau anuomet netgi pačią primityviausią 3D grafiką sunkiai paveždavo galingiausi to meto asmeniniai kompiuteriai. Taigi, šita filmo grafika atrodė tikrai stebuklingai.

Šiais laikais filmas gerokai primirštas, tačiau yra vienas iš esminių kultūrinių elementų, kurie skiria Vakarų ir Rytų pasaulį, nes Rytuose daugybė žmonių nesupranta kultūrinių referencų į šitą filmą ir į tą kompiuterių revoliucijos etapą. Pagal šitą nesupratimą galima būna lengvai atpažinti tuos, kas suvakarėjo nuo tų, kas remiasi atsilikusiu sovietmečio supratimu.


Dar kiti Tron atvejai

Buvo kažkoksai hakeris ir krakeris apie 199x metus iš Vokietijos, kuris pagarsėjo tuo, kad išlaužė vietinių telekomų skambinimo būdus ir juos paskelbė taip, kad gautųsi phreaking reikaliukus visiems nemokamai daryt. Hakeris sau slapyvardžiu pasirinko būtent aukščiau minėto filmo pavadinimą.

Vėliau šitas hakeris įsivėlė į kažkokias schemeles su kokiais tai nusikaltėliais, o paskui buvo surastas pasikoręs aukštai ant kažkokio beržo netoli nuo savo namų. Įdomumas buvo tas, kad beržas buvo aukštas, o pasikoręs vyrukas buvo aukštai, kur įlipti į tą beržą negalėjo, o virvė parišta žemai, nuo žemės, ir permesta per šaką. Žodžiu, keista tokia istorija, kur niekas pasikorimu nepatikėjo, bet nusikaltėliai irgi nebuvo išaiškinti.